Már 9 hónapja, hogy hazaértem az USA-ból totál szénné égve, kifáradva, de már készen is állok az új kalandra, immár negyedik alkalommal :)
A célpont ugyanaz: Camp Kinderland, Tolland, Massachussetts állam. A munka is ugyanaz lesz, maradok konyhán, viszont remélhetőleg a pozíció változni fog, és csinálhatom majd a salátabárt :) Tündi idén nem jön már vissza, mert elvégezte az iskolát, egyetemi jogviszony nélkül pedig sajna nem lehet már belevágni ebbe a kalandba :( Tündi helyett kérhettünk egy másik magyart, eredetileg kettőt: egyet konyhára, egyet pedig karbantartónak. Karbantartónak nem tudtunk senkit sem ajánlani. Eredetileg konyhára sem, de mivel nem mindegy, hogy kivel osztom meg a szobám 12 héten keresztül, úgy döntöttem, hogy szólok a Camp Leaders csapatának, akik 2 aranyos lány profilját elküldték, és egy még aranyosabb lányt sikerült kiválasztanom: Petrát. Karbantartónak végülis nem lesz magyar a Laci mellett. Zoli idén nem jön vissza, ezért 3-an leszünk magyarok. Viszont lesznek még többen is külföldiek: a tavalyi francia csajon kívül most már lesz 1 angol vízimentő csaj, és 2 osztrák gyerekfelügyelő csaj. Sajnos konyhásként kétlem, hogy sok közöm lesz hozzájuk, de remélem, hogy azért sikerül őket megismernem :)
A pontos utazási dátumom június 6. reggel 9:10 (vagy 9:15) Varsón keresztül New Yorkba a LOT Polish Airlines-szal. Habár nem a legjobb légitársaság a maga 3 csillagával (míg eddig 4 csillagosokkal mentem az USA-ba), de legalább olcsó volt. Na meg remélem, hogy elvisz A-ból B-be minden gond nélkül. New Yorkban 2 éjszakát fogok eltölteni, mielőtt mennék a táborba. Eredetileg úgy volt, hogy azért éjszakázok ott 2-t, hogy bevárjam Petrát, akinek az érkezését vasárnapra becsültük, de sajnos csak hétfőn fog megérkezni. Én pedig 3. éjszakát nem szeretnék bevállalni a pénzügyek miatt. A táborigazgató mondta, hogy akár már vasárnap mehetek a táborba, ha gondolom, de azóta megvettem a jegyet a World Trade Centerbe, ami újonnan nyílt.
Kicsit bosszús vagyok most emiatt, de legalább elmondhatom magamról, hogy tuti, hogy az elsők között (talán az első 100, aztán ki tudja :D szívesen megkérdezném...) leszek a magyarok között, aki felment a torony tetejére :D Május 29-én nyitották, úgyhogy csak pár napja fogadja a látogatókat. Aztán remélem, hogy nem fog szakadni az eső, mert abban az esetben hiába megyek fel a 100. emeletre, nem fogok látni semmit. Most elnézve nem lesz rossz idő, viszont megmosolyogtatott, hogy egész héten esik, vasárnap napsütés várható, hétfőtől pedig megint esik :D ez MARADJON így, és minden szép és jó lesz, a képeket pedig tudom nektek posztolni :)
Idén is részt veszek a tábor előtti előkészületekben és a tábor után is maradok pár napra pakolgatni. Elég későn kezdődik a tábor, 3 hetes előkészülésünk lesz. A tábor ugyebár 8 hetes, és még 1 hetet maradok a tábor után. Már most várom a tábor időszakát :D
Tábor után pedig az úticélom Hawaii lesz :) Augusztus 30. és szeptember 10. között tervezem, ez a repjegyek miatt csúszhat +/- 1 nappal. A szigetek közül Kauai és Maui szigetet nézem meg 2 másik lánnyal. Nekik sajnos le kell lépniük szeptember 6-án, ezért én onnantól egyedül fogom nézni Oahut.
Főleg túrázós utaink lesznek, amiket strandokkal szeretnénk zárni a nap végén. Dórika idén is sült csirkeként fog hazatérni :D Habár elég morbidnak találom a szeptember 11-ei utazást, én mégis akkor szeretnék visszamenni New Yorkba, ahonnan szeptember 13-án jövök haza.
Ennyit mostra :) Most már ideje lenne elkezdeni a bőröndbe pakolást, hiszen már csak pár napot kell aludni az utazásig, de még semmi nincs bepakolva pár lábbelin kívül :) Ha előbb nem is, de New Yorkból mindenképpen jelentkezni fogok! :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése