Végre eljött az a nap, amikor elindulhattam Atlantából. Kicsit feleslegesnek találtam ezt a napot, tele volt repüléssel, ráadásul Atlantából nem volt egyenes járat New Yorkba, hanem el kellett mennem Chicagoba, ahol a gép késett 40 percet. Ennek ellenére elég jól behoztuk a késésünket, mert végül csak 10-15 perccel később landoltunk csak. Este 7 körül el is indultam hostunk, Felicia felé. Hihetetlen jó helyen lakott (bár nem a repülőtérhez képest, Minától jobban be lehetett jutni a JFKre, Felicia viszont Manhattanben lakott, ráadásul a 96. utcánál, közel a Central Parkhoz. Mire odaértem háromnegyed 9re nem volt ott senki, Felicia otthagyta a kulcsot a portán. Nagyon aranyos volt, mert a lakásban meg kipakolt mindent: törölközőt, poharat, WiFi jelszót... :D New Yorkban 2 másik magyarral voltam, Szilvivel és Anikóval. Anikó Enrique koncerten volt, Anikóval megbeszéltük, hogy 9kor elmegyünk valamerre, de annyira belejött a városnézésbe, hogy csak 11 körül ért vissza. Őszintén szólva nem bántam, mert eléggé lefárasztott a repülés, ezért inkább aludni szerettem volna.
Másnap viszont kezdődött a nézelődés, hosszas készülődés után elindultunk a Columbia Egyetem felé.
A tavalyi évvel ellentétben most megtaláltuk, a hostunk is eljött velünk, ő pedig ott tanul azon az egyetemen. Be is mentünk az épületbe, valamint az egyik tanterembe is, ahol elvileg a Pókember is játszódott részben.
Ezután az American Natural History Múzeumba mentünk el, ahol mindössze csak ajánlott belépő volt, ennek értéke $25, de annyit lehetett "adományozni", amennyit csak szerettél. Én $5-öt adományoztam :D voltak olyanok is, főleg a Camp Leaders fórumban láttam, hogy $1-t adományoztak csak. Hát én nem akartam ennyire smucig lenni, úgyhogy kivettem az $5-os papírpénzt. Nem volt rossz hely, bár én nem vagyok az a nagy múzeumos típus. Mindenesetre jó nagy, 4 emelete van, 1 emeleten is elég sok dolog van, ezért az 1. emelet után úgy döntöttünk, hogy megnézzük azokat a dolgokat, amik érdekelnek, aztán megyünk tovább - mert amúgy elég sok dolgot terveztünk a napra.
A tavalyi évvel ellentétben most megtaláltuk, a hostunk is eljött velünk, ő pedig ott tanul azon az egyetemen. Be is mentünk az épületbe, valamint az egyik tanterembe is, ahol elvileg a Pókember is játszódott részben.
Ezután az American Natural History Múzeumba mentünk el, ahol mindössze csak ajánlott belépő volt, ennek értéke $25, de annyit lehetett "adományozni", amennyit csak szerettél. Én $5-öt adományoztam :D voltak olyanok is, főleg a Camp Leaders fórumban láttam, hogy $1-t adományoztak csak. Hát én nem akartam ennyire smucig lenni, úgyhogy kivettem az $5-os papírpénzt. Nem volt rossz hely, bár én nem vagyok az a nagy múzeumos típus. Mindenesetre jó nagy, 4 emelete van, 1 emeleten is elég sok dolog van, ezért az 1. emelet után úgy döntöttünk, hogy megnézzük azokat a dolgokat, amik érdekelnek, aztán megyünk tovább - mert amúgy elég sok dolgot terveztünk a napra.
A következő állomás a Time Square volt, ahol beültünk 1 Mekibe és ettünk :D majd itt szét is váltunk, Szilvi valami speciális boltba akart menni, mi Anikóval meg elmentünk az M&M-be, valamint fényképeket csinálni. Már amennyire lehetett, ugyanis csöpörgött az eső, én pedig nem akartam eláztatni a drága fényképezőgépem. Megbeszéltük, hogy találkozunk minden a Brooklyn hídnál, így fényképezkedés után mentünk is oda Anikóval, ahol leültünk és vártuk Szilvit. Megbeszéltük, hogy ha nem ér oda X időpontig, akkor mi elindulunk és nem várjuk tovább. Végül így is történt, nem jött Szilvi. Az idő még mindig nem volt olyan szép, úgyhogy Brooklyn partjáról nem is nagyon látszódott Manhattan, ami kicsit szomorúvá tett. Elindultunk a Brooklyn hídon, ahol elállt az eső, elment a pára, így előbukkantak Manhattan fényei is.
Kis séta után mentünk is vissza a lakásra, ahol Felicia ijedten fogadott minket, hogy Szilvi elveszítette a bankkártyáját, amin az összes fizetése rajta volt. Ezért is nem jött Brooklynba. Nem volt túl jó az este, de szerencsére Szilvi meg tudta szüntetni a számláját pár $100 veszteséggel.
Kis séta után mentünk is vissza a lakásra, ahol Felicia ijedten fogadott minket, hogy Szilvi elveszítette a bankkártyáját, amin az összes fizetése rajta volt. Ezért is nem jött Brooklynba. Nem volt túl jó az este, de szerencsére Szilvi meg tudta szüntetni a számláját pár $100 veszteséggel.
Következő nap reggelre terveztünk csak tennivalót, ugyanis kora délután nekem már indulnom kellett a repülőtérre. Mivel közel volt a Central Park, oda mentünk el sétálni. Majd visszafordultunk Szilvi kivételével és visszamentünk a lakásra. Kis készülődés után indultam is Newarkra, ahol nagyon nagy sor állt valami miatt. Még jó, hogy 3 órával előbb kimentem, mert különben eléggé ráfáztam volna szerintem. A gépen pont 1 magyar mellett ültem, de ez csak akkor derült ki, amikor Párizsban is láttam a kapunknál :D Atlanta utolsó napján kicsit megfáztam, nem tett jót a szervezetemnek a kinti meleg és a benti légkondi kombinációja. Ez a betegség New Yorkban tovább fokozódott, aminek eredménye az lett, hogy a gépen a légnyomás-változás elég nagy fájdalmakat okozott, egyrészt a bal fülemben, másrészt az arc- és homloküregemben. De végülis túléltem :D Megnéztem 3 filmet, a Sennát, az Egy gésa emlékiratait, és a 8 mérföldet. 1 percet sem aludtam :D Párizs kínszenvedés volt, 4 és fél órát várhattam, de szerencsére a beharangozott sztrájk a mi gépünket nem érintette, úgyhogy a tervezett időpontban sikerült hazaérnem Budapestre.
Habár az utazás nagyon nem tetszett, a táborban töltött idő eddigi legjobb időszaka volt az USAban. Remélem, hogy jövőre is vissza tudok menni és minimum ilyen lesz a tábor, és sokkal jobb az utazás :) Úgyhogy remélhetőleg jövőre találkozunk, köszönöm mindenkinek, aki olvasott és kíváncsi volt az élményeimre :)







