Eljött a kiutazásom napja is. Már este 10kor lefeküdtem, hogy tudjak aludni, valamint felkelni hajnali 1kor. Az alvás úgy sikerült, hogy még éjfélkor is azt néztem, hogy mennyi az idő :D úgyhogy igen, eléggé megbukott a mutatvány, úgyhogy kb. 1 órás alvással (se) kellett nekiindulni Amerikának :D Ráadásul amikor felkeltünk, szakadt az eső, meg villámlott - akkora vihar volt, hogy tuti, hogy engem akart megtisztelni az utolsó napomon :D Hát igen, végig is jött velünk Pestig, de szerencsére nem maradt ott, így normálisan fel tudtunk szállni :) Amúgy a táskám 19.5 kg volt, a kézipoggyáaszom a válltáskámmal együtt pedig 7.5 kg, úgyhogy jó voltam! A táskába már könyveket is raktam, úgyhogy nem tudom, hogy mi lett volna anélkül...
A repülőút Amszterdamba nem volt olyan rossz, bár többet vártam :( Tavaly nagyon tetszett, hogy 1 kivetítőn lehetett nézni, hogy merre megy a gép. Na ezen a gépen nem lehetett nézni, csak a végén közölte a pilóta, hogy Csehországon és Németországon keresztül is átmentünk. Köszi! Mellettem egy öreg pasi volt, aki gusztustalan módon szétterpeszkedett és úgy aludta végig az utat, sőt, még a végén sem akart szinte leszállni. Sajnos nem nagyon értékeltem az udvariasságát, még akkor sem, ha 2.5 óra átszállási időm volt. Ja, az átszállás! Hát ez a Schiphol valami katasztrófálisan nagy. Ott nincs több terminál, hanem kapucsoportot jeleznek: A, B, C, D, E, T, jobb, ha nem is gondolunk rájuk. Persze nem csak 1-2 kapu van, hanem mindegyikből vagy 20. Nekem speciel az E19nél kellett beszállni. Az elején kinéztem, mire odaértem az E-hez, addigra már el is felejtettem a számot természetesen. Érdekes módon ott már be is lehetett jelentkezni, úgyhogy meg is tettem. Azt hittem, hogy a tavalyi Angliás eset kivételes volt, hogy olyan részletesen kifaggattak, de nem. Megint megéltem, hogy Hollandiában jobban kifaggatnak, hogy miért akarok az USAba menni, mint maga az USA bevándorlási hivatalábam. Eléggé fusztráltak a nő kérdései: minden táska az enyém-e, egyedül rakodtam-e a táskába, kerülhetett-e a táska más kezébe... tökre ilyen Bekasztlizva külföldönben éreztem magam. Ugyanezt a procedúrát mégegyszer át kellett élnem, amikor fordítanom kellett, mert 1 magyar úr nem tudott angolul.
Aztán felszálltunk a 2. gépre is. G helyemmel totál azt hittem, hogy nem kerülök ablak mellé (a 3-3-3 üléses gépre gondoltam nagyon), de aztán mégis sikerült ablaknál ülnöm. Amikor otthon mondtam, hogy nem érdekel, ha a nagy gép késik, mert akkor már úgy is célban vagyok, akkor nem egészen gondoltam, hogy ennek akkor be is kell következnie :D -.-" Már gurultunk kifele, amikor kiderült, hogy valaki rosszul lett, úgyhogy gurulhattunk vissza a kapuhoz és bámulhattuk az orvosokat és mentősöket, valamint azt, hogy hogy pakolják ki a beteg és a családjának cuccait. Végülis 1.5 óra késés után el is indultunk végre. Akkor meg a szárny elég furán csapta el a felhőt, úgyhogy azért kezdtem el szarni. Amúgy ezen kívül nem hiszem, hogy lehetne okolni a Légikatasztrófák hobbimat, mert abszolúte de nem volt bajom a repüléssel :D
Amúgy itt is 1 pasi ült mellettem, amiben az volt a legjobb, hogy már szúrós izzadtságszaggal ült le mellém - hurrá. Bár elég hamar meg lehetett szokni, úgyhogy ez nem volt zavaró tényező :D Hogy nevén nevezzem a légitársaságot, a Delta által üzemeltetett gépen történtek a dolgok. Az ülések egyszerűen rémesek! Most el lehet képzelni egy régi tanári széket, vagy szimplán a BGF-KVIK 5ös előadójában lévő székeket, amik 10 perc használat erejéig kényelmesek, de nem 8 óráig! Na hát 1 óra után már úgy voltam vele, hogy leszakad a seggem, aztán végül 10 órát kellett úgy töltenem... sikerült aludnom is! Igaz, többször kicsiket, de sikerült. Néztem Alkonyatot, a nem tudom melyik részének a 2. részét, valamint a Madagaszkár 3at. Kicsit tudtam olvasni is, a maradék időt pedig evéssel/ivással töltöttem :D Deltánál csirkét ne egyetek! :D Nem tudom, hogy milyen lehetett náluk a paszta, de, hogy a csirkét többet nem választom náluk, az is biztos! Tavaly tök finom tésztát adtak hozzá az American Airlineosok, na a Deltánál valami 2 színű krumplipürének tűnő anyagot raktak elénk. Na jó, azért nem panaszkodhatok, mert a végén adtak fagyit is :)

New Yorkban leszólítottam 1 csajt, aki Camp Leaderses pólóban volt. Már Amszterdamban is láttam, de szinte biztos voltam benne, hogy nem magyar, akkor meg nem volt angolul beszélhetnéki vágyam :D Na hát igen, aztán kiderült, hogy angol volt. Elsőéves, és az utolsó pillanatban szóltak neki, hogy jöhet ki Amerikába. Hihetetlen a csaj, én tuti nem vállaltam volna be... na szal együtt mentünk a bevándorlási hivatalba, ahol rángatott az ideg, ugyanis Amszterdamban kiderült, hogy a tábori szerződésemet sikeresen nem nyomtattam ki :D Aztán hiába féltem, mert csak az útlevelet meg a repülőn kitöltött papírt kérték el. Eleinte pedig eléggé beharangozták, hogy hány féle papírt fognak elkérni, meg szobára visznek, stb. ... a faszika amúgy jó fej volt, beszélgettünk a mosogatásról, meg megkérdezte, hogy tudom-e, hogy hol van Massachusetts, hát mondom Connecticuttól északra, New York állam szomszédságában, elkezdi jólvan :D Ennyire szőkének nézek ki, hogy nem tudom, hogy hova megyek másodszorra? :D
Végre hátam mögött hagyhattam a repteret és jöhettem Minához. A jegyvételt valami iszonyat amatőr módon intéztem el, aminek eredményeképp 2 AirTrain jegyet vettem és 1 metrójegyet. Ezeknél is az egyik AirTrain jegy $6 volt az $5 helyett. A metrózásról ne is beszéljünk! Elmentem 1 állomásig, ahol át kellett (volna) szállni. Na hát lecipeltem a 26 kilós cuccomat a lépcsőn, mert hát ugye New Yorkban minek kéne mozgólépcső a metrókhoz... erre mondták, hogy nem lehet átszállni, ez meg az megy amarra... na hát kiderült, hogy építkeznek a metrókon, és valóban nem ment az egyik oldalon a metró, amivel Minához is el tudok jönni. Egy jó darabig elmetrózgattam, mire végre valahára sikerült eljutnom a Jackson Heightsre. Nagyon boldog voltam, hogy végre lefürödhettem, megnéztem Facebookot, majd elmentünk Minával egy thai étterembe, meg Arizona teát venni :D
Most pedig holt fáradtan lepötyögtem eme napomat, úgyhogy mára elteszem magam, holnap 06:45kor kelhetek, hogy mehessek a táborba. Szerintem a buszon tátott szájjal fogok aludni a fáradtságtól... :D Na majd jelentkezek! A Tündi mondott pár sztorit a történésekkel kapcsolatban, úgyhogy kétlem, hogy túl sokáig fogok hallgatni... ;P