Bandit

2012. június 29., péntek

4. nap - toltodik a tabor

Sajnos tegnap nem jutottam el addig, hogy blogot irjak. Most nem voltam se beteg, se faradt, hanem kinn ultek a tobbiek, es csatlakoztunk hozzajuk. De ezt meg kesobb reszletezem :) reggel mar kicsit tobben voltunk a reggelinel, ebedre is ideszallingozott par gyerekfelugyelo. A konyhan jo volt a hangulat, már kezdem megszokni tim beszedet is. Ebedkor okorkodtunk egy jot: ko papir olloztunk, meg mondogattuk joey how you doinjat :D Meg megtanitottuk ot par magyar szep szora tundivel :D egyaltalan nem a pillango szora gondolok :D 

ebed utan mar a legtobb felugyelo megerkezett, a tundivel azt neztuk, hogy milyen pasik jottek ::D hat nincs tul sok helyes, maradt puma a szerelmem :D az este elegge ideges voltam, mert ketten maradtunk beckkel a konyhan (Oriana ugyanis kikerult kiskuktanak). eleg lassan ment a melo, raadasul elég idegesito volt, hogy mi ott gurizunk benn a dog melegben, a tobbiek meg kinn tamasztottak magukat es asitoztak. Persze, ha mi csinaljuk ezt, akkor mindig befognak segiteni valahova, de, hogy nekunk segitsenek.... En azert probalom nem megvarni, mig adnak munkat, hanem korbekerdezem az embereket. 

 Szerencsere igy is 7re vegeztunk. Mikor mentunk ki a konyhaból, lattuk, hogy a tobbiek kinn ulnek, es dumalnak,. Szocialis tipusuak vagyunk, ezert mi is kiultunk :D megismertem davidet (ó a 3. david a taborban :D )Elegge meglepett, hogy ó volt az elso, aki megkerdezte, hogy mit tervezek tabor utanra :D amugy a gyerek tipikusan benedek :D nagyban ultunk kinn, ettek a bogarak, es ki jott??? a pumaaa :D probaltam elrejteni a fulig ero vigyoromat, szerencsere ikerult is :D amugy annyira nem impi a gyerek, mert kb. buszke arra, hogy 13 eves koraban elkezdett bagozni (,most 22), es heti 4,dobozt sziv el. Es, hog meg fel sem oltozik, de mar sodor.... Na hat ennyi tortent tegnap, a mai nap meg nincs semmi jo infom, de majd megprobalok valami kulonleeset alkotni :D

2012. június 28., csütörtök

3. nap - poszt a kajalasrol

A tegnapi napon nem tortent semmi kulonosebb dolog. Az estere elegge betegnek ereztem magam, ugyhogy mar ki sem jottem gepezni, meg blogot irni. Tundivel felvaltva ereztuk magunkat szarul, mikor az ő feje vagy hasa fajt, mikor az enyem. 

A mostani posztom az amerikai kajalasrol fog szolni. Amint már mondtam, a reggeli kb. olyan, mint nalunk, de a kenyeret kb. nem is ismerik. az ebed eléggé hasonlit a mi vacsorankhoz, a vacsora pedig az ebedunkhoz. el lehet mondani roluk, hogy mindent mindennel esznek: sosat az edessel, chipset szendviccsel, ilyen paradicsomos szoszba is beleteszik... Par embert mar sikerult emiatt elegge megbamulni. :D 

 Az este pedig megerkezett pargyerekfelugyelo, es kozottuk volt egy helyesebb gyerek <3 felig mexikoi a srac, es puma a beceneve :D aztan kesobb mar nem talaltam olyan helyesnek, amikor nem volt rajta a baseball sapka :/ a hajat latva ugyanis kicsit gengszter beutesd van :D na most ennyit, ha lesz kedvem, akkor par ora mulva irom a bejegyzest a mai napról is :)

2012. június 26., kedd

2. nap - Cookiees :D

Reggel negyed 9re kellett menni a konyhaba. Eleg hideg volt reggel, ejszaka fel is keltem, hogy magamra huzzak 1 pledet. Sajnos takaro itt nincs, igy pledeket kellett begyujteni, hogy tuleljuk a hideg ejszakakat :D es a halozsak is jol jott, eldontottem, hogy en abban fogok aludni, es nem a 3 budos, masok altal hasznalt pleddel :D

Reggel kulonosebben sok dolog nem volt a konyhaban, kicsit segitettem Tundinek, igazabol csak reggeli utan indult be a munka (muzlit ettem joghurttal, hogy tartsam a fogyokurat :D ): mosogattunk 1 kicsit, majd letoroltuk az ablakokat, meg felmostunk. Ja, es David csinalt cookikat :D ez a cookie olyan, mint a Tescoban a tripla csokis suti, csak ez nem csokis :D Tundivel elmondtuk a fiuknak, hogy a magyarban mit jelent a cookie, tetszett nekik :D ezutan vegig azt mondogattuk, hogy "We love cookie, we love cookie" :D Eloszor meg sem akartam kostolni - hiszen fogyokura van -, de aztan megis kiprobaltam... a csoki benne olyan finom volt, hogy nem birtam ki, ugyhogy meg 4et ettem utana :D 

Szunetben korbejartuk a tabor teruletet a Tundivel, csinaltam 1 csomo kepet... Aztan, amikor jottem volna lecsekkolni az e-mailjeimet, elkapott Cindy, a taborigazgato, hogy ki kellene tolteni par papirt a Social Security Numbert. Aztan kiderult, hogy meg ma bemegyunk Springfieldbe, hogy meglegyen ez a papirom. Eredetileg ugy volt, hogy a het vege fele vagy jovoheten megyunk be. 

Springfield jo volt, 1 oras kocsiuttal ertunk oda. Vegig nezegettem kifele: tok furcsa, hogy itt Amerikaban minden 2. haznal kinn van minimum 1 amerikai zaszlo. A hazak nagyon szepek, kb. meg nem is lattam ronda hazat :) A kocsik viszont megjobban lenyugoznek: igaz, hogy erre ritkabbak, mint New Yorkban, de a legtobben ilyen nagy domperekkel jarnak :D a hazaknal pedig minimum 1 kocsit lehet latni - de nagyon sok haznal volt 2, 3, de akadt, ahol 4 kocsi is akadt! Hat nincs szegenyseg, az biztos :D 

Az officeban kicsit varni kellett, viszont az ugyintezo roppant jofej volt! Egy csomot beszelt, megkerdezte, hogy hol lakom Magyarorszagon belul, meg nezem-e az EBt, stb. stb. :D hat en csak tatottam a szamat, ilyen ugyintezobol nincs tul sok :) es meg jokepu is volt :D:D Az office utan elmentunk 2 boltba is, de azok nem voltak olyan erdekesek.. akartam venni kezkremet, mert spriccelos testapolot hoztam magammal, ami nem funkcional kezkremkent :/ asvanyvizet is akartam venni, mert az itteni csapviz valami borzaszto. Nem azert, mert nem ihato, csak elegge fura az ize. De nem vettem, mert draga volt :D

Mikor visszaertunk, fel orat kellett varni, hogy menjunk dolgozni. Mosogattunk 1000rel, majd vacsoraztunk. Most nem kostoltam meg Tim foztjet, inkabb salatat ettem gyumolccsel :) Muszak vegen Eric, a konyhafonok jol meg is szivatott: le kellett mennem a pincebe, hogy kikapcsoljam a mosogatot. Lejott o is, es kerdeztem, hogy melyik kart kell meghuzni... meghuztam, amit mondott, es hirdelen elkiabalta magat, hogy nem azt :D aztan kiderult, hogy csak viccelt, de igazabol ram hozta a szivbajt :D

Ennyit a mai naprol :) Visszaterek a szobaba, es csinalok valami jot :D

1. nap - Erkezes a taborba

Reggel mar 4kor fenn voltam. Valamiert nem tudtam aludni, talan azert sem, mert feltettem a cuccaimat, hiszen megis csak tobb idegen emberrel aludtam 1 szobaban. Felmentem Facebookra, es valtottam par szot a magyarokkal. 7kor elmentem furdeni, majd fel 8kor indultunk el Tundivel. Meg negyed 8kor kineztem az ablakon, szakadt az eso. Mondom hurra. De szerencsere, mire indultunk, addigra elallt. A Port Authorityn felszalltunk a buszra, es felkeszultunk a kb. 2 oras utunkra. 

A buszon vegre sikerult aludnunk. Nem csoda, hisyen 24 oras fennlet utan 2-4 orat sikerult aludnunk. Kicsit del utan odaertunk Winstedbe, ahol mar vart David, majd elmentunk a boltba venni par dolgot. Elegge megszivatott az amerikai kocsi es a bolt ajtaja... itt ugyanis szinte minden onmagatol mukodik :D:D Aztan a tabor fele vettuk az iranyt. 

Mikor ideerkeztunk, mindenkit koszontottunk. Kicsit szarul esett a dolog, meg szar erzes volt, hogy vegig a Tundivel beszelgettek, engem meg kb. eszre sem vettek :( szerencsere ez estere megvaltozott :) Miutan mindenkit koszontottunk, elfoglaltuk a szobankat, felmentunk az iroda tetejere, hogy takarot, lepedot es parnat passzoljunk magunknak. Aztan indult a munka. 

Konyhan leszek kisegitokent, megpedig a mosogatoban. Ez cseppet sem olyan mosogatot jelent, mint ami Magyarorszagon van. Aki elol van a mosogatonal, az leveri a koszt az edenyrol, beteszi oket 1 kisebb ladaba, es megy a mosogatoba :) aki pedig hatul all, az szedi ki a mosogatobol az edenyeket, es pakolja el. Igazabol a kiszedes abbol all, hogy jon kifele a sok lada, es kapkodni kell oket kifele :D 

A mosogatoban 3an vagyunk: Oriana, Beck (?) es en. Oriana mosogat, ketten Beckkel pedig szedjuk ki a dolgokat. Bejon a dolog, habar 1 ido utan kicsit monotonnak tunik az egesz, bar eleg sokaig ott kellett lennunk, mert az elso napokban kitakaritjuk a konyhat: ez azt jelenti, hogy minden mozdithato dolgot el kell mosogatni: meg a muanyag-fele fuggonyt is!

Este 6kor ettunk vacsorat. Eleg szarul mukodik a kaja rendszer itt Amerikaban, mert ok ebedre hideget esznek, es vacsorara esznek meleg etelt. Ezert is van annyi kover az orszagban :D Na mindegy. Tim, a masodsef valami finomat csinalt, csirkevel es valami szosszal, meg kellett kostolnom :) salatat ettem hozza, ugyanis a fogyokurat itt is tartani szeretnem :D - aztan nem tudom, hogy mennyire fog sikerulni :/ Vacsi utan hamar elengedtek, csak el kellett mosni azokat az edenyeket, amiket hasznaltunk. 

Este kicsit neteztunk Tundivel, majd visszamentunk a szobaba. Mivel faradtak voltunk, eleg hamar el is mentunk aludni - en speciel fel 10kor mar aludtam :)

2012. június 25., hétfő

Érkezés az ujvilagba

Tegnap 8kor indultunk el otthonrol ferihegyre. Elegge megijedtem, mert szabadbattyannal lezavartak minket az autopalyarol, es hat eleg sokan gyultunk ossze. De vegul sikerult beerni, sot, mar 10kor benn voltunk. Elmentunk tescoba, ettem balaton csokit :D aztan csak 11kor mentunk be a repterre. Eleg sokat kellett varni a becsekkolasra, de szerencsere elsok voltunk tundivel :D Sajnos nem sikerult egymas mellé beszallokartyat kapni :( a pakolassal kiraly voltam: a borond 19, a kezipoggyasz pedig 4 kg lett. Becsekkolas utan elbucsuztunk a szuleinktol, majd mentunk is tovabb. Eleg gyorsan vegeztunk ott is, eloszor nem akarta elfogadni a rendzer, higy belephessek :D benn lyan 1 orat kellett varni, mig felulhettunk a gepre. 

Egy rendes no mellett ultem, aki londonba ment 2 hetre nyelvtanfolyamra. Es marketing teruleten dolgozik :D ó segitett megismerni a repulogepet :D sajnos tul sokat nem lattam, mert nem ultem ablaknal, kepeket sem tudtam csinalni a kis repulorol :(,7 perces késéssel felszalltunk, amibol lett fel ora, ugyanis london felett csak koroztunk. Mire leszalltunk, már csak fel óránk mart a kovetkezo gép indulasaig, ugy, hogy azt sem tudtuk, hogy honnanindul. (Persze miert is ne a masik oldalról inult... ) Rohantunk 1000rel, szerintem meg wachane tesi orajan sem futottam ilyen ggyorsan :D vegul termeszetesen elertuk a gepet, ami fel ora kesessel indult el. Itt szerencsere le tudtuk beszelni azegyik emberkevel, hogy csereljen helyet, igy egymas mellett ulhettunk tundivel. 

Az ut nem volt olyan szornyu, mint amilyennk gondoltam. Beszelgettunk, probaltunk aludni, fenykepezkedtunk, ettunk... :D megpedig csirket :) aztan vegulis elobb ide is ertunk new yorkba, mint ami ki volt irva. Szerencsere a bevandorlasi hivatalt hamar sikerult letudni. A borondot is hamar megtalaltuk (jobban mondva, mire vegeztem, addigra mar a tundi kihalaszta az enyemet), majd indultunk a szallasra. Egy jo orat kellett metrozni, es elegge megfigyelheto volt, hogy mi voltunk az egyeduli feherek a kocsiban :D talalkoztunk 1 idos hazasparral is, akik kerdeztek, hogy honnan jottunk, es mondtak 1 magyar boltot, nem messze a szallasunktol. 

A szallasra erve jottek a problemak: nem talaltak meg a foglalasom, en pedig nem akartam 50 dollartfizetni :D elegge idees voltam mar, mert eléggé faradt voltam mar es aludni akartam. Fel ora varakozas utan megtalalta a csaj a foglalast, szal johettunk fel a szobaba. Sajnos nem kerultunk tundivel 1 szobaba, ehelyett viszont 3 fiu szobatarsam is volt. Itt a szallon osszefutottunk 1 magyarral is, akit epp hazakuldtek taborbol, mert becsajozott :D a marha... hat ennyit az erkezesemrol. Bocsi, hogy nem irok ekezeteket, de epp tabletrol nyomom. A mai napomat holnap irnam le, holt faradtak vagyunk tundivel, ugyhogy nindjart megyunk is aludni.

2012. június 23., szombat

Holnap indulás!

Bepakoltam. Elvben minden bekerült a nagy bőröndömbe, és valami csoda folytán 17 kg-t mutatott a szobamérlegünk... amit roppantul kevesellek, de nagyon kívánom, hogy így legyen! :) A kézipoggyászom még nincs kész egészen (bár még azt sem tudom, hogy abba még mit kellene betenni... talán a határidő-naplómat), és a kicsi táskába is elvben bekerült minden. 

Ma megpróbáltunk becsekkolni a holnapi repülőre Tündivel. Sajnos csak a londoni gépre tudtuk megcsinálni, azonban ott is elég hülye voltam :( Ugyanis mindkettőnket betettek ablak mellé, de mindenképp a Tündi mellett akartam ülni, ezért áttettem magamat mellé, és valamiért sikerült úgy elfogadnom a foglalást, hogy már a beszállókártyákat ki lehetett nyomtatni, szal módosítani már nem tudtam az ülőhelyen. Mire a Tündi is lefoglalta volna azt a helyet, kiderült, hogy már valaki lefoglalta :( Úgyhogy 2 idegen között fogok ülni a 7B ülésen. Már csak abban reménykedek, hogy valami gazdag, sármos, fiatal, szőke, kék szemű üzletember fog mellettem ülni, és nem valami öreg, sörhasú, izzadt pasas :D Sajnos a nagy gépre egyáltalán nem tudtunk becsekkolni, úgyhogy amiatt holnap állhatunk is sorba :(

Hát akkor ez lenne az utolsó magyarországi bejegyzésem :) Legyetek jók itthoniak, majd jelentkezek az USAból! :)

2012. június 20., szerda

Utolsó nap Budapesten


Ma kiköltöztettek. Lement az utolsó vizsgám - ami 4es lett, úgyhogy örülök, mint majom a farkának... -, így már jobban érzem, hogy közeleg a vasárnap is Amerikával együtt. Már lassan kezdem azt érezni, hogy izgulok a repülés miatt, hiszen még úgysem repültem. Valamint, hogy mi lesz akkor, ha nem fogom jól érezni magam? Nem tudok akármikor hazajönni...


Így utolsó napomon gondoltam, hogy bejövök az AIESEC irodába. Reméltem, hogy valaki itt lesz, de sajnos nem. Így hát elkezdtem ügyködni, és egy jó nyarat kívánó papírt tettem ki az AIESEC falra :) KVIKgyó is itt van a nyakamon, annyira fog hiányozni :( Most lehet, hogy hülyének néztek, de mióta visszaszereztük 1. bevonó táborban a BME-sektől, azóta a szívemhez nőtt <3 

Holnap pedig megyek haza, már alig várom, hogy összepakolhassam a bőröndömet :) Habár még pár ruhát ki kell mosni, na meg nincs még hálózsákom sem... 

A napokban feldobtam Couch Surfingre 1 requestet, hogy valaki adjon szállást Bostonban. Egy arlingtoni emberke írt, hogy bár szállást nem tud adni, de szívesen találkozna velem, és szívesen eljönne velem a Harvard Egyetemre, és ugyanakkor ingyen be tudna juttatni a Népművészeti Múzeumba. Elég jól hangzik, megnéztem, hogy pont lesz egy kiállítás a japán kultúráról :) 

2012. június 17., vasárnap

Még 1 hét :)



Már csak 1 hetet kell várni, és indulok :D Illetve... 1 hét múlva ilyenkor már úton leszek Amerika felé Tündivel a repülőn :) El sem hiszem... és milyen hamar el fog menni ez a hét! Holnap megyek vissza Pestre, este olaszom lesz, utána pedig elmegyünk páran AIESECes traineekkel bulizni :) Elbúcsúztatnak a drágaságaim :) 
Kedden gőzerővel makrozok, mert hát miért is ne vizsgáznék az indulás előtt pár nappal? :D Nagyon ideges vagyok miatta, ugyanis, ha elbukom, akkor bukom az egész tantárgyat :( Szerdán pedig vizsgázok, délután pedig jönnek apáék kiköltöztetni - valamint nekem is ki kellene takarítanom a szobát, hogy normális állapotban hagyjam ott :) Csütörtök reggel pedig jövök hazaaaa :) Abban az utolsó 2.5 napban összepakolok, pénteken meg elvileg Füredre megyünk :) Végre eljutok Peronba is, na meg, lehet, hogy a Tescoba is beugrunk :) majd kiderül.

A pakolást már most elkezdtem... :) Már minden piperecuccom benn van a bőröndömben, már csak azokat a ruhákat kell bepakolni, amiket majd az albiból hozok haza :) Szerintem bőven 23 kg alatt leszek... és remélem, hogy jók a női megérzésem, távolról szeretnék integetni a 23 kilónak :)

2012. június 14., csütörtök

Ajándékvásárlás Tündivel

Tegnap eljött hozzám Pestre Tündi, akivel együtt leszünk egyedüli magyarok a táborban :) Először is nagyon fluffy volt az egész, mert még sosem sétáltam a Deáktól a Corvin-negyedig :D De elég hamar odaértünk, végig beszélgettünk, úgyhogy nem unatkoztunk :) Döner-tálat ettünk (vagy 1.5 óráig), aztán elmentünk a Fővám térre, hogy ajándékot vegyünk a tábornak. Nem tudtam eddig, hogy a Vámház 2. emeletén is van érdekes dolog az éttermeken kívül, de aztán kiderült, hogy egy csomó dolog van Budapesttel és Magyarországgal kapcsolatban. Sokáig tartott, mire átnéztük az egészet, de aztán arra jutottunk, hogy majd ma megveszem az ajándékokat.
Végül sokkal kevesebbet költöttünk, mint amit számoltam:

  • Az irodába vettünk egy Budapest-es faliórát, amin a Parlament van 
  • A konyhásoknak vettünk magyaros fakanalat favillával és szárított paprikával. Ja, és viszünk magyar sört :)
  • Davidnek meg - aki a sofőrünk lesz - vettünk 1 szép képeslapot az esti Budapestről, és egy magyar zászlót. 

Per pillanat fáj a szívem, lehet, hogy holnap visszamegyek, és akkor én is veszek 1 zászlót magamnak, annyira tetszik :D

2012. június 8., péntek

A táborom

Az első amerikai nyaramat a Camp Kinderland táborban fogom tölteni Massachusetts államban, június 25-től egészen augusztus 18-ig. A legközelebbi város 1 órára található a tábortól (Boston 2.5 órára van kb.), úgyhogy biztos vagyok benne, hogy nem fogok füstmérgezést kapni az erdő közepén :)



Zsidó értékrendű a tábor, de elvben nem nagyon "gyakorolják" ezt. Tündi egy csomó jót mesélt a táborról, pl. azt, hogy nem kell sokat dolgozni :D Nem, mintha bajom lenne a munkával, de vannak táborok, ahol napi 12 órát kell dolgozni, itt elvben 6ot szoktak átlagban :) A felszereltsége elvben nem a legjobb, de van tábor területén 1 tó, és lehet pólót festeni, gyöngyöt fűzni, stb. stb. Na én szerintem az utóbbira rá is fogok kattanni szabadnapokon :)



Kezdetek


Hogy honnan jött Amerika? A kiinduló dátum október 14-e volt, amikor Reni elvitt a pesti Camp Leaders összejövetelre. Sokat mesélt a saját táboráról, és biztos volt benne, hogy a következő nyáron, azaz idén ismételten visszamegy. Mondta, hogy menjek, de először elhessegettem ezeket a gondolatokat. 

A bulin viszont kezdett megváltozni az erről alkotott véleményem, amikor képeket vetítettek. Ugyanakkor nagyszerű volt a hangulat, ami szintén befolyásolta a döntésemet. Aztán nem is vártam túl sokat, következő héten már regisztráltam is a Camp Leaders honlapjára, amikor még akciósan be lehetett lépni a programba. 140 ezer Forintot kalkuláltak, hogy annyit kell kifizetni az egész programra - mondtam, why not? Hisz most már majdnem 180 ezer Forintért lehet repjegyet venni New Yorkba. 

Megtörtént az első interjú - ami után eléggé elbizonytalanodtam - ugyanis amikor dátumot szerettem volna módosítani, hogy csak június 13-án tudnék menni -, mert azt mondták, hogy nem túl jó az angolom, és így szinte kicsi esélyem lesz kijutni Amerikába. 

Januárban azonban kaptam 1 telefonhívást Alextól, hogy van 1 lány, aki keres maga mellé 1 társat, és június 25-én kezdődik a tábor. Beleegyeztem, hogy megadja Alex a számomat, így ismertem meg Tündit, aki beszervezett a táborba :) Így lettem placeableből placed :)

www.campleaders.com