Bandit

2014. július 22., kedd

Ujra itt :)

Eees ujra itt vagyok :) Nem haltam bele a kullancscsipesbe, jol megvagyok, bar a helye meg latszik. Kicsit szarul erzem magam, hogy tobb heten keresztul nem irtam semmit, DE! Draga gepem kezdte megadni magat, Finnorszag utan ugy nezett ki, hogy verge helyreallt minden problemaja, de nem. Sajnos itt az USAban felmondta a szolgalatot, nem toltott be a Windows, igy uj gep utan neztem. Eleve akartam venni egy fenykepezogepet, ugyhogy gyorsan fel is csaptam az Amazont es egy atalakithato tabletet kerestem es talaltam is egy Asus szemelyeben. Meg is rendeltem mindent, elkoltottem 800 dollart, igy vegre van gepem is, es fenykepezom is, ami mellesleg eleg jo kepeket csinal! Sajnos Magyar billentyuzetem nincs es a Word is angol, ezert ezentul ekezetek nelkul elvezhetitek az irasaimat. :D

Szoval a munka megy, dolgozunk kemenyen, tul sok dolgot nem tudok mondani. Lassan megy el az egyik mosogatos fiu, ezert a mi fiainkat fogjak beallitani a konyhara. 3 napig Zoli less benn, 3 napig Laci. Ma elkezdtuk a lobbizast, hogy ne a mosogatoban legyenek, mert sokkal gyorsabban dolgoznak, mint Asher. Valamint azert nekem is jobb lenne a dolog, ugyanis velem dolgoznanak, en meg nem unatkoznek. A Laci mellett speciel szetrohognem a fejem, mindig ugrat valamivel es mindig loki a hulyesegeit :D

Voltak alkalmak, amikor sikerult kimenni a taborbol, mert nem kellett annyit dolgoznunk. Kirandultunk az Appalache-hegysegben, kicsit mentunk a turautvonalon, nem volt rossz. Az egesz turautvonal 2 ezer merfold, Szoke azt mondta, hogy nagyon sokan vagnak bele, de kevesen tudjak megcsinalni, mert sok penz kell hozza, valamint 6 honap alatt lehet kb. megtenni. Szal inkabb az idohossz miatt nem csinaljak meg, minthogy a nehezseg miatt.

Visiting day alatt sajnos nem tudtunk elmenni a taborbol, habar szerintem siman elmehettunk volna. Delben kb. ki kellett pakolni par talcat, amit a fonok is ki tudott volna rakni, este volt kicsit nagyobb szabasu vacsora, de az is kivitelezheto lett volna nelkulunk. Meg azt terveztuk, hogy elmegyunk Northamptonba bulizni, de nem jott ossze par ember miatt. Ehelyett remelhetoleg most szombaton megyunk, amikor szinten nem lesz tul nehez napunk a gyerekek valtasa miatt. Nem remlene, hogy az elozo evekben a gyerekvaltas napjan sokkal tobb szunetunk lett volna, de mindegy, ne legyen igazam :)

Elozo heten elvittek minket cirkuszba. Jo volt, szep volt. Leginkabb fiatal gyerekek leptek fel, 1 ember remlett, aki kozepidos volt, de a tobbiek foleg 20 even aluliak voltak. Ezen kivul eljutottunk a fagyizoba is mar harmadik alkalommal, es ezt is a tabor fizette. Ennyiszer meg nem voltunk ott, tavaly voltunk ketszer, es nem tartom kizartnak, hogy 1. Evben nem voltam, de erre nem mernek tenni.

A hetek folyaman megvettem a repjegyeket es a buszjegyet is az utazashoz, es mar a vegleges terv is kialakult :) Szeptember 1en visznek ki Hartfordba este a taborbol, remelhetoleg minel kesobb, ugyanis a repuloteren fogok csovezni :D Szeptember 2an indul a gepem 5:50kor Miamiba, es mondta az igazgatono, hogy nem visznek ki akkor reggel, ugyanis hajnali 3kor kellene kelni. Hat mondom jo, akkor inkabb kinn idozok a repteren, de el szeretnek menni egy olyan jarattal, amivel nem kell atszallni. Igy 3 ora alatt leerek Miamiba, ha masik geppel mentem volna, akkor 5-6 ora let volna az ut. Remelhetoleg Miamiban ott fog varni ram a Zoli a frissen berelt kocsival :D Aznap Miamit nezzuk meg, masnap lemegyunk Key Westre, az USA legdelebbi pontjahoz. Ott buvarkodunk es megnezzuk a naplementet. Elmegyunk az Everglades Nemzeti Parkba 4-en. 5-en ismet Miamiban leszunk, majd 6-an ketten Zolival (mert amugy meg 3 lany velunk lesz….) megyunk a Kennedy Space Centerbe, majd Orlandoba, ahonnan Zoli repul New Yorkba. En Couch Surfingelni fogok, bar Orlandoban meg nincs hostom. 9-en megyek Atlantaba busszal, oda mar van hostom szerencsere :) Szeptember 12en repulok New Yorkba Chicagon kereszul. Meg oda sincs hostom, mert meg nem dontottem el, hogy kinel legyek. 2en mar irtak, az egyik eleg szimpi, csak a problema az, hogy New Jerseyben lakik az illeto. Bar buszok vannak eleg korantol eleg kesoig 10 percenkent… a masik meg New Yorkban lakik, de annyira nem nyert el. Na hat mindegy, lehet, hogy a new jersey-I emberket fogom valasztani. Visszaterve Orlandora ma pont azon gondolkoztam, hogy lehet, hogy hotel lesz belole, mert nem tul sok relevans ember van Couch Surfingen :/ meg abban remenykedek, hogy lesz olyan Camp Leadersszes, aki Orlandoban lesz, es akkor majd csatlakozok hozza. New Yorkra talaltam 1 lanyt, aki szinten ott lesz, es eleg komolyan gondolja a varosnezest, ugyhogy jo lenne, ha ossze tudnank hozni tenyleg a dolgokat es egyutt tudnank lenni. Nem nagyon szeretek utazas alatt keson kelni, pihenni lehet hazafele a repulon, valamint otthon is.

Munkakeresessel meg mindig ugyanugy allok sajnos :( Voltak interjuim, de sajnos senki sem jelezte, hogy kellenek nekik… ezert mar elkezdtem Magyar cegekhez is jelentkezni. Viszont ezeknel az a baj, hogy gyakornoknak nem nagyon vesznek fel olyan embert, aki passziv feleven van… na de mindegy, majd kiderul. Ha nem jonne ossze semmilyen allas, mar arra is vannak terveim… gondolkoztam, hogy ha marad penzem, akkor elmegyek egy kisebb europai korutra, az egeszre keresnek valami embert, akivel vegigstoppolnank az utat, Couch Surfinget hasznalnak, igy csak a kajaert kellene fizetni. A masik lehetoseg, hogy otthon maradok, elmegyek jogsit csinalni es kozben Tescozok valahol. Bar ez szep es jo, csak nem tudom, hogy melyik varosban tudnek ugy Tescozni, hogy kozben autoiskolaba is tudjak ugyanott jarni.


Ennyit mostra, nem tudom, hogy mit tudnek meg irni :) Igerem, hogy legkozelebb nem 3-4 het mulva jelentkezek. Akkor legalabbis mar vege lesz a tabornak, marmint annak a reszenek, hogy itt vannak a gyerekek, es pakolni kell. Megprobalok szombat utan irni, remelhetoleg tenyleg osszejon valami szabadidos program, es nem a taborban kell ulni egesz este :)