Eees ujra itt vagyok :) Nem haltam bele a kullancscsipesbe,
jol megvagyok, bar a helye meg latszik. Kicsit szarul erzem magam, hogy tobb
heten keresztul nem irtam semmit, DE! Draga gepem kezdte megadni magat, Finnorszag
utan ugy nezett ki, hogy verge helyreallt minden problemaja, de nem. Sajnos itt
az USAban felmondta a szolgalatot, nem toltott be a Windows, igy uj gep utan
neztem. Eleve akartam venni egy fenykepezogepet, ugyhogy gyorsan fel is csaptam
az Amazont es egy atalakithato tabletet kerestem es talaltam is egy Asus
szemelyeben. Meg is rendeltem mindent, elkoltottem 800 dollart, igy vegre van
gepem is, es fenykepezom is, ami mellesleg eleg jo kepeket csinal! Sajnos Magyar
billentyuzetem nincs es a Word is angol, ezert ezentul ekezetek nelkul
elvezhetitek az irasaimat. :D
Szoval a munka megy, dolgozunk kemenyen, tul sok dolgot nem
tudok mondani. Lassan megy el az egyik mosogatos fiu, ezert a mi fiainkat fogjak
beallitani a konyhara. 3 napig Zoli less benn, 3 napig Laci. Ma elkezdtuk a
lobbizast, hogy ne a mosogatoban legyenek, mert sokkal gyorsabban dolgoznak,
mint Asher. Valamint azert nekem is jobb lenne a dolog, ugyanis velem
dolgoznanak, en meg nem unatkoznek. A Laci mellett speciel szetrohognem a
fejem, mindig ugrat valamivel es mindig loki a hulyesegeit :D
Voltak alkalmak, amikor sikerult kimenni a taborbol, mert
nem kellett annyit dolgoznunk. Kirandultunk az Appalache-hegysegben, kicsit
mentunk a turautvonalon, nem volt rossz. Az egesz turautvonal 2 ezer merfold,
Szoke azt mondta, hogy nagyon sokan vagnak bele, de kevesen tudjak megcsinalni,
mert sok penz kell hozza, valamint 6 honap alatt lehet kb. megtenni. Szal
inkabb az idohossz miatt nem csinaljak meg, minthogy a nehezseg miatt.
Visiting day alatt sajnos nem tudtunk elmenni a taborbol,
habar szerintem siman elmehettunk volna. Delben kb. ki kellett pakolni par
talcat, amit a fonok is ki tudott volna rakni, este volt kicsit nagyobb szabasu
vacsora, de az is kivitelezheto lett volna nelkulunk. Meg azt terveztuk, hogy
elmegyunk Northamptonba bulizni, de nem jott ossze par ember miatt. Ehelyett
remelhetoleg most szombaton megyunk, amikor szinten nem lesz tul nehez napunk a
gyerekek valtasa miatt. Nem remlene, hogy az elozo evekben a gyerekvaltas
napjan sokkal tobb szunetunk lett volna, de mindegy, ne legyen igazam :)
Elozo heten elvittek minket cirkuszba. Jo volt, szep volt.
Leginkabb fiatal gyerekek leptek fel, 1 ember remlett, aki kozepidos volt, de a
tobbiek foleg 20 even aluliak voltak. Ezen kivul eljutottunk a fagyizoba is mar
harmadik alkalommal, es ezt is a tabor fizette. Ennyiszer meg nem voltunk ott,
tavaly voltunk ketszer, es nem tartom kizartnak, hogy 1. Evben nem voltam, de
erre nem mernek tenni.
A hetek folyaman megvettem a repjegyeket es a buszjegyet is
az utazashoz, es mar a vegleges terv is kialakult :) Szeptember 1en visznek ki
Hartfordba este a taborbol, remelhetoleg minel kesobb, ugyanis a repuloteren
fogok csovezni :D Szeptember 2an indul a gepem 5:50kor Miamiba, es mondta az
igazgatono, hogy nem visznek ki akkor reggel, ugyanis hajnali 3kor kellene
kelni. Hat mondom jo, akkor inkabb kinn idozok a repteren, de el szeretnek
menni egy olyan jarattal, amivel nem kell atszallni. Igy 3 ora alatt leerek
Miamiba, ha masik geppel mentem volna, akkor 5-6 ora let volna az ut.
Remelhetoleg Miamiban ott fog varni ram a Zoli a frissen berelt kocsival :D
Aznap Miamit nezzuk meg, masnap lemegyunk Key Westre, az USA legdelebbi
pontjahoz. Ott buvarkodunk es megnezzuk a naplementet. Elmegyunk az Everglades
Nemzeti Parkba 4-en. 5-en ismet Miamiban leszunk, majd 6-an ketten Zolival
(mert amugy meg 3 lany velunk lesz….) megyunk a Kennedy Space Centerbe, majd
Orlandoba, ahonnan Zoli repul New Yorkba. En Couch Surfingelni fogok, bar
Orlandoban meg nincs hostom. 9-en megyek Atlantaba busszal, oda mar van hostom
szerencsere :) Szeptember 12en repulok New Yorkba Chicagon kereszul. Meg oda
sincs hostom, mert meg nem dontottem el, hogy kinel legyek. 2en mar irtak, az
egyik eleg szimpi, csak a problema az, hogy New Jerseyben lakik az illeto. Bar
buszok vannak eleg korantol eleg kesoig 10 percenkent… a masik meg New Yorkban
lakik, de annyira nem nyert el. Na hat mindegy, lehet, hogy a new jersey-I emberket
fogom valasztani. Visszaterve Orlandora ma pont azon gondolkoztam, hogy lehet,
hogy hotel lesz belole, mert nem tul sok relevans ember van Couch Surfingen :/
meg abban remenykedek, hogy lesz olyan Camp Leadersszes, aki Orlandoban lesz,
es akkor majd csatlakozok hozza. New Yorkra talaltam 1 lanyt, aki szinten ott
lesz, es eleg komolyan gondolja a varosnezest, ugyhogy jo lenne, ha ossze
tudnank hozni tenyleg a dolgokat es egyutt tudnank lenni. Nem nagyon szeretek
utazas alatt keson kelni, pihenni lehet hazafele a repulon, valamint otthon is.
Munkakeresessel meg mindig ugyanugy allok sajnos :( Voltak
interjuim, de sajnos senki sem jelezte, hogy kellenek nekik… ezert mar
elkezdtem Magyar cegekhez is jelentkezni. Viszont ezeknel az a baj, hogy
gyakornoknak nem nagyon vesznek fel olyan embert, aki passziv feleven van… na
de mindegy, majd kiderul. Ha nem jonne ossze semmilyen allas, mar arra is
vannak terveim… gondolkoztam, hogy ha marad penzem, akkor elmegyek egy kisebb
europai korutra, az egeszre keresnek valami embert, akivel vegigstoppolnank az
utat, Couch Surfinget hasznalnak, igy csak a kajaert kellene fizetni. A masik
lehetoseg, hogy otthon maradok, elmegyek jogsit csinalni es kozben Tescozok
valahol. Bar ez szep es jo, csak nem tudom, hogy melyik varosban tudnek ugy
Tescozni, hogy kozben autoiskolaba is tudjak ugyanott jarni.
Ennyit mostra, nem tudom, hogy mit tudnek meg irni :)
Igerem, hogy legkozelebb nem 3-4 het mulva jelentkezek. Akkor legalabbis mar
vege lesz a tabornak, marmint annak a reszenek, hogy itt vannak a gyerekek, es
pakolni kell. Megprobalok szombat utan irni, remelhetoleg tenyleg osszejon
valami szabadidos program, es nem a taborban kell ulni egesz este :)