Elég gyorsan elment az első 2 hét, így június 23-án már a
konyhán kellett dolgozni. Nagyon vártam már, hogy átkerüljek konyhára, mert
kicsit fárasztónak találtam a reggel 8tól a délután 4ig tartó műszakokat. Hétfő
reggel azonban még karbantartóként kellett kezdenem, Tim viszont szólt, hogy
10től menjek konyhára, ha tudok, addig pihenhetek. Naivan azt gondoltam, hogy
úgyis lesz pár óra szabadidő, szal segítek a többieknek, és 10kor lelépek. Nem
jött be a számításom, átmentem konyhára 10kor, délben ebédeltünk, de folyamatos
munka volt 4ig. Akkor kaptunk 1 óra szabadidőt, aztán mehettünk is vissza
vacsit csinálni. Végül este 8kor végeztünk, kb. 11 óra munkával. De legalább
mindent ki- és letakarítottunk. Kedden szerencsére már jó nap volt. Mivel
minden le lett takarítva, csak a kajakészítéssel kellett foglalkoznunk. Ezért
sikerült is 5 óra szabadidőt kapni: 3 órát reggel, 2t délután. Mivel a többiek
karbantartósdit dolgoztak, ezért a szabadidőm alatt egyedül voltam. Jó volt, de
a végére nagyon untam magam :D aludtam, gépeztem, hajat vasaltam… :D meg
délután levelet írtam a finn levelezőtársamnak. És végre Skypeolhattam
Melindával is :D Nem tudom miért, de mostanában mindig Skypeolhatnékom van. Az
utóbbi 2 nyár alatt vagy 3 alkalommal Skypeoltam, úgyhogy nem tudom, hogy mi
lelt.
A konyhára amúgy mindenki visszajött tavalyról Petra kivételével.
A fiúknak nem nagyon örülünk, ráadásul csatlakozik hozzájuk majd egy 3. fiú is,
és a mellettünk lévő szobában lakni. Próbálok normálisan hozzájuk állni, lehet,
hogy tök jó fej Austin is, csak beszélni kéne vele… végülis tavaly nyár végére
is már normálisabbá vált.
Hogy ne legyen túl rövid a bejegyzés, megemlítem a fura
találkozásaimat a fura lényekkel :D Elég horrorisztikussá vált a tábor tele
veszélyes dolgokkal: pl. itt van a poison ivy, aminek nem tudom a magyar nevét,
de valami fű :D A lényege az, hogy valami olaja van, ami, ha rákerül a bőrre,
akkor felhólyagosodik és hajlamos elterjedni. És eléggé fáj. (Laci fűnyíráskor
valahogy kapcsolatba került vele….) Az eddigi 2 év alatt nem hallottam erről,
mint kiderült, a konyha körül is elég sok ilyen növény van. Na mindegy. Aztán
megjelentek a pókok. Illetve szimplán nem mentek el, mi meg korán jöttünk. Sok pók
van, de azért nah… nem 10 centisek! :D Múltkor speciel a fürdőben találkoztunk
össze eggyel, amit nem is tudom, hogy ki és hogy menekített ki. Mindegy. Egyik
este Tündivel játszottunk a szobában, talált 1 labdát, ami tök jól pattogott, 1
órán keresztül dobálgattuk, ha elejtettük, úgy kellett megszerezni, hogy nem
mászunk le az ágyról :D azaz eldobáltam az összes papucsomat és cipőmet, hogy
visszaszerezzük a labdát a legtávolabb eső részről :D Végül Tündi el akart
menni fürdeni, hiszen már este 10 is elmúlt, úgyhogy én nyertem :D Ki akartam
menni kezet mosni, és mivel a mosdó rögtön a fürdő bejáratánál volt, nem
akartam felkapcsolni a lámpát. Mezítláb mentem ki, erre valami szöszire
belerúgtam. Kicsit meglepődtem, hogy elvette volna a Tündi a lelépőt a zuhanyzó
elől. Felkapcsoltam a lámpát, erre a lábamtól fél méterre ott volt az a 10
centis pók. Este negyed 11: Dóri elkezd visítani, mint a fába szorult féreg
:D:D rögtön indultam is a fiúkhoz, hogy szedjék ki onnan de azonnal, mert akkor
én náluk alszom :D Lacihoz akartam menni először, mert az ő szobája van közelebb,
de már aludt. Nem akartam felkelteni, úgyhogy menni készültem át Zolihoz. Mivel
nem Finnországban vagyok, negyed 11kor itt már sötét volt, és nem világos. Tök
kétségbeesetten sietek át a ház másik oldalához, erre valaki hozzám szól. Azon
a szinten voltam, hogy elvisítom magam, hogy a pók után kinn is összetalálkozom
valami lénnyel, de aztán csak a Zoli ült kinn és gépezett :D úgyhogy
kétségbeesetten húztam magammal, hogy segítsen rajtunk, és segített :D Na ez az
alkalom óta idegbajos vagyok minden gyors mozgásra, érintésre és hangra :D ezt
Laci speciel elég jól ki is használja, állandóan ijeszteget. Múltkor pl. bement
a „szentélyembe” (ez 1 kis lyuk a szobán belül, ahol vannak a cuccaim. Egy
lepedővel van eltakarva, ezért az egy ilyen titkos hely = szentély :D), a 11
óra munka után mondtam valamit a Tündinek, vettem volna le a pólómat, erre a
Laci visítva kiugrik a szentélyemből :D
hát mit tudtam volna csinálni, én is visítottam, azt hittem, hogy ott halok meg
:D Tündi meg csak röhögött… :D hát igen, kedvesek az emberek :D:D
És akkor még 1 találkozás: egyik nap bejöttem mosdószünetre
a házunkba. Végzem a dolgom, erre látom, hogy valami elsuhan az ajtó előtt. A
pókos sztori után képzelhetitek, hogy milyen állapotba kerültem, én pedig semmi
jóra nem számítottam azután. Nézem: egy mókus. Egy mókus jött be a fürdőnkbe :D
Ki akartam menteni, de aztán elég jól elbújt… később visszajöttünk, hogy
kimentjük a házból, de nem találtuk sehol, úgyhogy valószínűleg magától kiment
vissza az erdőbe.
Az utolsó találkozásom alkalmával testközelbe kerülhettem
egy kullanccsal. Kiszedték belőlem, eddig még nem haltam meg :D Ezzel zárom is
ezt a bejegyzést, ha nem kaptam valami kullancsos betegséget, akkor
számíthattok újabb bejegyzésekre is a közeljövőben :D