Bandit

2014. június 20., péntek

Amerika for the 3rd time



Íme eljött 2014. nyara is, amikor harmadszorra repülhetek az USAba! Mondhatni, hogy az idén vagyok a legkevésbé motivált: nagyon magam alatt vagyok, hogy haza kellett jönnöm Finnországból, ugyanakkor még mindig nincs semmi konkrét tervem, hogy hova szeretnék utazni. Sajnos az Alaszka nem jön össze, ugyanis a tervezett útitársamnak pénzügyi gondjai akadtak. De sajnos ezt már januárban sejtettem, hogy nem lesz belőle semmi :( Viszont! A táborban idén már 4en leszünk magyarok, a Tündi, én, és 2 srác, Laci és Zoli, akik karbantartók lesznek, nem konyhásak. Na és közülük a Zoli elég késői dátummal akar hazamenni, és meg szeretné nézni Miamit is. Miamira és Orlandora már régen csináltam 1 tervet, így elkezdtem azon gondolkozni, hogy lehet, hogy azt kellene megcsinálni. Rákérdeztem Zolira, hogy lenne-e kedve Orlandohoz megnézni a Disneyworldöt, SeaWorldöt, Universal Studiot vagy a Kennedy Űrközpontot, és vevő rá! :) Aztán rá is kérdezett, hogy mit szólnék 1 autóbérlős úthoz Washington D.C és Miami között. Hát persze, hogy csak jót szólnék ezzel kapcsolatban! :) Úgyhogy már várom, hogy többet tudjunk, tudjuk, hogy engem mikor engednek el a táborból. A Tündi augusztus 23-ig lesz, míg a fiúk 29-ig. Az én szerződésem meg szeptember 2-ig tart, de reménykedek, hogy nem kell addig ott maradnom (habár több pénzt kapnék…), hanem elengednek a fiúkkal.

Június 8-án, azaz MA jöttem az USAba :D 6:50kor indultam párizsi átszállással, és most épp Párizsban csövezek és írom a blogom :D 15 perces internet limit van, amit érdemes tartogatni, ugyanis kb. 4 órás várakozási időm van… nagyon örülök neki, ugyanis egyedül vagyok! :D Mikor megnéztem, hogy  honnan indul a csatlakozásom, még 2 gépet láttam, ami New Yorkba megy, de nem, nekem egy 3.kal kell menni, ami jó későn van és senki nem lesz rajta :D Nem mintha nem tudnék egyedül utazni, mert semmi bajom nincs vele, de 4 órát várni azért nem olyan jó egyedül. A laptopom magyar dugóját pedig nem hoztam el, így aksival kell gépeznem – azaz, ha valami nagyobb dolgot csinálok a laptopon, egyből lemerülne.

Amúgy a repülőút Párizsba nagyon gyér volt. Amit kaptunk, az 1 kis péksüti volt, kb. a markom méretű… azaz nem sok. Ja, meg kaptam 1 deci kávét a 2 óra 20 perc alatt. Máshol azért rendes szendvicset adnak, üdítőt, meg kávét. Na mindegy. Úgyhogy várom már, hogy végre leteljen a várakozási idő, felszállhassak a gépre, elindulhassak és ehessek :D remélhetőleg minél hamarabb hozzák az ebédet és nem fogok elsorvadni :D

New Yorkban pedig kivételesen nem a JFK-n fogok landolni, hanem Newarkon. Most nem nagyon vagyok vevő az új dolgokra, kicsit kényelmetlenül érzem magam, hogy nem tudom, hogy mivel lehet bejutni a városba… illetve, hogy hogyan. Találtam 1 vonatos dolgot, de mint kiderült, most éppen nem működik. Úgyhogy szerintem maradok a Shuttle busznál, ami felvesz a reptéren és letesz Manhattanben. Remélem a legjobbakat.

A táborba holnap reggel megyünk. Kíváncsi vagyok, hogy mit kell csinálni, mennyit kell dolgozni. Ez a 2 hét precamp lesz, azaz a táborra való előkészülés, valószínűleg nem a konyhán fogjuk tolni az igát még az elején. Jó lenne, ha kicsit szabadabbak lennénk, és elmehetnénk több helyre… na majd kiderül :)



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése