Kicsit elkéstem, ugyanis nem sikerült New Yorkból jelentkeznem :) De minden élményem friss, úgyhogy egytől egyig vissza tudom adni nektek :)
Szóval szombaton hajnali 5kor nekiindultunk a budapesti repülőtérnek, ahova szerencsére sikeresen odaértünk. Nem mintha ez a mondat olyan sokat jelentene, hiszen az egész blognak nem ez a lényege, hogy odaérünk-e Pestre, na de mindegy :D az év folyamán álmodtam már olyat, hogy az Amerikázás azon bukott el, hogy nem állítottam ébresztőt, és elaludtam :D na most sikerült magamtól felkelni, ébresztő nélkül hajnali 4kor :D
Már második évemben nem követtem a Camp Leaders utasítását, miszerint 3 órával a repülő indulása előtt kinn kell lenni. Kb. meg sincs akkor nyitva a becsekkolás. Mindig 2 órával előbb mentem ki, és mindig sikerült kijönnöm. Ráadásul a check int is az első 5 ember között végezhettem el majdnem mindig. Most számítottam arra, hogy nem lesz olyan sok ember előttem, hiszen egy kis Haviland géppel indultam Varsóba, ami 100 embert sem visz el szerintem. A becsekkolást 1.5 órával előbb kezdték el. Úgyhogy még jó, hogy nem mentem oda 3 órával előbb :D Aztán találkoztam egy másik Camp Leadersszes lánnyal, aki sajnos nem velem jött, hanem Lufthansával, Elsőéves volt, ezért adtam neki pár tanácsot és mondtam neki, hogy nyugodtan keressen meg Facebookon a jövőben, hátha tudok neki segíteni. Egyedüli magyar a táborában, szerintem 1 hős :)
Aztán jött a repülés. Nagyon tartottam attól, hogy rossz lesz a LOT, egyik ismerősöm velük utazott tavaly, és nagyon rossz véleménnyel volt róluk. A kényelem ugyanolyan - szar - volt, mint a többi légitársaságnál. A kis gépen nagyon tetszett, hogy az 1 óra 10 perces út alatt adtak vizet, meg egy szelet csokit. Pl. az Austrian Airlines erre sem volt képes. Magyarázat lehet, hogy Bécsbe 45 perces az út, nem pedig 1 óra 10 perc :D na mindegy.
Varsóban minden rendben volt, kicsit nehéz volt megtalálni a pultot, ahol adták a következő beszállókártyát - idén először nem kaptam meg az összes beszállókártyát Pesten. Kicsit megijedtem, írták a Camp Leadersszesek, hogy mit kell ilyenkor csinálni, de hát voltam olyan optimista, hogy ez úgysem történhet meg velem :D Amikor ennyire magabiztos az ember, na akkor történik meg vele a rossz! :D Az első repteres emberkét elkaptam, és megmondta, hogy honnan kell kérni a kártyát.
A nagy gépbe való beszálláskor kicsit fura volt, hogy meg sem nézték a táskákat, valamint nem volt semmiféle vallatás, hogy miért is akarok én az USAba utazni, én pakoltam-e a bőröndömet, és hasonló finomságok :D nem baj, nem bántam.
A gép jó volt, egy hatalmas Dreamlinenal jöttünk. Ahogy a kis gépen, itt sem ült mellettem senki, úgyhogy mindvégig 3 üléssel rendelkeztem és élvezhettem a nagy magányt :D A nagy gépen meg a szerelmespárt, akik beültek elém, és minden 5. percben épphogy nem dugtak.
A kaja nem volt annyira ász, csirke és marha közül lehetett választani, csirkét választottam. Ami ízlett, az a desszert volt. Valami csokis-krémes-meggyes piskótás süti volt, isteni finom volt! Többet is meg bírtam volna enni :D A szórakoztatás annyira nem jött be, nem volt annyi film, amit megnéztem volna, de nem panaszkodom, a British Airwaysnél nem volt rosszabb. Ahhoz nagy tehetség kéne! :D
A nagyon nagyon nagy hibája a LOT légitársaságnak az volt, hogy sehogy sem akaródzottak angolul beszélni hozzám. Állandóan lengyelül mondtak be mindent, mindig lengyelül kérdeztek meg dolgokat... és amikor mondtam nekik angolul, hogy ugyan nem tudok én lengyelül, akkor se nagyon akartak angolul hozzám szólni :D Igaz, hogy a fél repülő lengyel volt, de a másik fele nem. A KLM-nél, Air France-nál, Austrian Airwaysnél és a Qatar Airwaysnél egyszer sem éreztem volna, hogy ilyen probléma lenne, mindig angolul beszéltek hozzám. Pedig aztán a franciák is imádják a nyelvüket...
Fél órával korábban értünk be a JFK-re, én pedig siettem, hogy gyorsan átessek a bevándorlási procedúrán. Fura volt a dolog, mert a legtöbb ügyintéző indiai és kínai származásúak voltak. Én egy Chung nevű emberhez kerültem, Kicsit tartottam tőle, mert az előttem lévőket elvitt egy külön irodába, nekem pedig nem volt kedvem semmilyen irodás dologhoz. De szerencsére nem volt probléma, beszélgetett velem egy kicsit és engedett tovább. Úgyhogy ideje volt a hostomhoz elindulni.
Innen kezdődtek a bajok. Az Air Train nem működött, ehelyett buszok jártak. Természetesen a lehető legkisebb buszt tették be a terminálok közé az 5000 bőrönddel utazó emberre. Nem baj, végül sikerült beérnem Jamaica Centerbe, ahol mondták, hogy nem kell fizetni az Air Train külön szolgáltatásáért, úgyhogy sikerült megspórolnom $5-t. Felültem a metróra, gondolva, hogy fél óra múlva ott leszek a hostomnál, fürödhetek, elmehetek boltba Arizona teát venni és hasonló dolgok. De nem. Átszállásnál kiderült, hogy nem megy az a metró, ami a hostomhoz ment. Átirányítottak a buszra, ahol ismételten ki kellett fizetnem a menetjegyet. A busz persze dugig volt, én pedig az ajtóhoz szorultam. Örültek nekem az emberek :D De csak odaértem a 48. utcához, ahol lakott a hostom. Azonban a lakása kicsit eldugottabb helyen volt, át kellett menni egy kapun, ahol több lakás volt, köztük az övé is. Negyed óra kóválygás után találtam rá. Innen már csak a 3 emelet választott el az üléstől és a fürdéstől. Így hát megérkeztem Jenniferhez, a hostomhoz. Hívott moziba, de visszautasítottam, nagyon fáradt voltam, így lefürödtem, és még a boltozást is kihagytam - feküdtem le azonnal. Másnapra viszont megbeszéltünk egy találkozót, hogy elmegyünk együtt enni a barátaival. Következő bejegyzésben erről bővebben is írok :)