Ismételten nem sikerült egyből befejeznem a blogírást :D De legalább nem 9 hónappal később írogatok megint :D
A táborból sikeresen eljutottunk New Yorkba, habár 1 órával később indultunk el, mint ahogy terveztük... kicsit sem voltunk idegesek Petrával, hogy már rég elkészültünk, de még mindig nem jöttek értünk. Ráadásul ez rosszabb volt, mint a tavalyi, mert most még a konyhában is elég hamar végeztünk. Na de nem baj, a lényeg, hogy sikerült elindulnunk, a késői induláshoz képest pedig nem is értünk oda túl későn, így estére sikerült lebeszélnünk Petrával 1 talit a Time Squarere. Elmentem Minához, kicsit beszélgettünk, majd mentünk vissza a városba. Mina barátnője is jött, úgyhogy négyen mászkáltunk :) Elmentünk az M&M shopba, a Disney boltba, valami másik játékos boltba... :D
Meg ajándékokat nézegettünk az otthoniaknak. 1 jó tanács: ha éppen olyan bélyeg van a forgalomban, amin nincs rajt az ár, akkor ne vegyetek sehol se ilyet a postán kívül! $1.10 a külföldre menő bélyeg, na a hülye szőkének (azaz nekem) eladták $2-ért.. kijöttem a boltból és akkor kezdtem el számolgatni, hogy kicsit valamiért többet kellett fizetnem... na mindegy, én is csak ezekből tanulok... :D
A nagy utunkat másnapra terveztük. 8kor beszéltük meg a találkozót Petrával a Brooklyn Bridge brooklyn-i oldalán az egyik metrómegállónál. Hát miért is ne 2 feljárója volt, természetesen távol egymástól :D Jött velem Mina is, úgyhogy szerencsére elment a másik metrómegállóhoz, ahol természetesen ott várt Petra :D Úgy fél órás késéssel indultunk neki a napnak, de nem volt belőle probléma, mert így is elég korán értünk oda a 9/11 Memorialhoz. Oda ugyanis fél 11re volt időpontunk. Előtte el tudtunk menni a Wall Streetre és a bikát is megnéztük, megtapogattuk :D
Majd 9/11, Battery Park. Itt már kicsit fájt a lábunk, de gondoltuk, hogy a kompon a Staten Island fele úgyis tudunk kicsit pihenni. A komp 2*25 perces volt, ráadásul Staten Islandon kellett várni olyan fél órát, mert vasárnapi menetrend volt, akkor pedig kevesebb hajó jön és megy. Visszaértünk, mondta Mina, hogy ő lelép, mert mennie kell az egyik rokonához. Úgyhogy ketten maradtunk Petrával, majd mentünk a Columbia Egyetemhez. Mentünk ott össze-vissza, egy csomó épületet láttunk, de a főépületet nem találtuk meg :/ na mindegy, majd legközelebb! :D Nem is vacakodtunk olyan sokat, bementünk 1 boltba venni piát és mentünk a Central Parkba. Előtte átmentünk valami parkon, gondoltuk, ha már ott van, akkor azon menjünk át és ne az úton sétáljunk. A parkban éppen baseballt játszottak, kicsit leültünk, majd azon elmélkedtünk, hogy mi van, ha valami jövőbeni híres baseballjátékost látunk még amatőrként, és mennyire büszkék lehetünk magunkra, hogy őt láttuk :D Hát mindegy, mert már most nem emlékszem a nevükre :'D
A Central Parkot nagyon hamar kivégeztük, Petra ahogy meglátta a zöld vizű tavat, egyből menni akart :D Őszintén szólva nem is bántam, mert már nagyon fájt a lábam :D Úgy döntöttünk, hogy visszamegyünk Time Squarre és megvesszük a maradék ajándékokat, mert előző este nem nagyon jártunk sikerrel. Elmentünk a Hershey's-be is, ahol fájt a szívem, hogy nem nagyon költekezhetek a kilók miatt. De mint kiderült felesleges volt aggódnom, ugyanis a bőröndömet 21 kilóval adtam fel.. Na mindegy! :D Time Square után pedig már majdnem szó szerint másztunk el az Empire State Buildinghez. Metróra nem akartam felszállni, ugyanis 1 megálló nem nagyon ér meg $2.5-öt. Még meglévő lábakkal odaértünk :D 5 óra volt, kicsit féltem, hogy mi lesz, ha nem érünk fel, mert sokan mondták, hogy 4kor érdemes ott lenni, és olyan 2 óra, mire feljut az ember. Hát mi szerencsések voltunk és fél 6kor már fenn gyönyörködhettünk a látványban :D
Fél óra alatt felértünk :) Nagyon fájt már a lábunk, ráadásul fenn sem nagyon lehetett leülni (a földről felállítottak). Petra nem bírta fél 8nál tovább, én is nehezen, de úgy döntöttem, hogy ha már felmentem, akkor fenn is maradok és megvárom, míg besötétedik. Hát meg is vártam :) Háromnegyed 9kor indultam lefele és indultam haza Minához.
Ez az 1 nap nagyon megváltoztatta a véleményem New Yorkkal kapcsolatban, jövőre már hajlandó lennék megvenni az I <3 NYC-s pólót :D És igen, jövőre is megyek! :D Az úticél elvileg Alaszka lesz, de tervezek Seattlebe is menni, hogy pózolhassak a Boeing épületével :D Addig is túl kell élnem a sulit, valamint vissza kell, hogy térjek Finnországból :) Remélem, hogy a finn blogomat is követni fogjátok :)
