Bandit

2013. augusztus 8., csütörtök

45. nap - A halál szele

Ismét itt vagyok! :D Ma volt lehetőségünk elmenni vidámparkba a gyerekekkel, miután letoltuk a reggeli műszakot. A mosogatós fiúkkal mentünk, amit nagyon nem élveztünk, mert elég kicsi a Régi fiú kocsija, valamint nem is vagyunk velük túl jóban. Ugyanabba a vidámparkba mentünk, ahol tavaly voltunk, valamint utána az All You Can Eat kínai étterembe is elmentünk. 

Az idő eléggé felhős volt, úgyhogy kb. nem láttuk esélyét annak, hogy bemenjünk a vizes részre. De bizakodva eltettük a fürdőruhát. Első utunk a hullámvasúthoz vezetett, ami az erdőn ment keresztül elég gyorsan. Petrával ültem, aki az egész alatt meg sem mukkant, sőt, 1 kézzel kapaszkodott, míg én nem bírtam fogni a fogantyút :D Aztán a 2.nál sem sikított, úgyhogy rajta nem lehetett nevetni :D Ezen a hullámvasúton 4x mentünk. 4. alkalommal nagyon megijedtünk, ugyanis mentünk felfelé, és még az elején leállt az egész szerkezet és vagy 60 fokos dombon csüngtünk - szerencsére nem fejjel lefelé. Mi eléggé be voltunk szarva, ugyanis nem szívesen hagytuk volna ott az életünket. Reméltük, hogy visszahúznak minket, de nem, pár perccel később elindult az egész előre... ahogy elnéztem, ez nem csak nekünk nem tetszett :D Na nem baj, végülis túléltük. Petra egész nap azt mondta, hogy "Mind meghalunk", akárhányszor felültünk valamire :D Itthon még a biztosítós papírt is eltettük, a "mi van ha...." esetre. Ráadásul volt merszem már reggel áthúzni a napot, amire a Tündi nem túl sok jót mondott, úgyhogy na! :D 

Megnéztünk 1 akrobata showt is, az is nagyon jó volt, valamint kicsit átmentünk a vízes részhez, ahova tavaly nem engedtek fel, ugyanis nem volt rajtam póló, csak fürdőruha -.-" Most rendesen felöltöztünk :D na ez volt a baj, ugyanis tiszta víz lett a ruhánk - Tündinek meg Petrának a cipője... Mentünk 3 kört egy kör alakú "csónakkal" egy olyan "folyóban", aminek vannak buckái meg mittudomén :D kb. a raftinghoz volt hasonló. A nadrágom csurom víz volt, ráadásul átlátszó is, úgyhogy szépen nézhettem ki :D Sajnos az étteremben kiderült, hogy elszakadt, úgy jött oda az irodás fiú barátnője, hogy "kicsit" lyukas hátul a nadrágom. Ezaz, Dórika szeret beégni 1 csomó ember előtt. Itthon aztán sajnálatos módon láttam, hogy nem a varrás mentén van elszakadva, illetve ott kezdődött, de aztán szakadt az anyag is. Úgyhogy sikeresen csökkenthettem a bőröndöm súlyát is.... 

Ha már a bőrönd súlyánál tartunk, lassan itt van a hétfő, akkor elkezdem pakolgatni a cuccokat, hogy mit akarok itt hagyni, mit viszek haza... idén elég sok dolgot itt szeretnék hagyni. Na de most nem firtatom az ilyen témákat, mert eléggé fáradt vagyok, majd talán valamikor máskor :) Most viszont sipircelek az ágyba :D

2013. augusztus 5., hétfő

41. nap - Megtervezett utazás

Huh, hát már jó régen nem írtam a napjaimról... még mindig mindegyik ugyanolyan, amelyik meg nem, azon meg nem történt annyi minden, hogy külön bejegyzést szenteljek neki :D 

A vasárnapokat nem szoktam szeretni. Késői reggeli van, ami azt eredményezi, hogy 1 órával kevesebb szabadidőnk is van, valamint este fel kell nyalni az ebédlőt, ami szintén nem egy álommeló. Ennek ellenére az esti műszak volt a legviccesebb az egészben. Szőke mondta, hogy mivel megy el kirándulni 1 csoport, csinálnom kellene hummust. Nálam akkor megállt az élet, mert még nem csináltam egyedül hummust, ráadásul olyan szar az íze, hogy én még nem sokszor ettem, úgyhogy nem nagyon tudtam mihez hasonlítani az én elkészült hummusomat. Amúgy ez csicseriborsóból, citromléből, fokhagymából, borsból, sóból és olajból áll. Na mindegy, nagy nehezen elkészültem vele, majd jött 1 kis hummus-muffin krém csata Petrával :D Ő éppen a muffinsütéssel volt kész. Ez úgy kezdődött, hogy a tenyerem tiszta hummusos volt és az ujjammal akartam az arcára pöttyinteni 1 kicsi foltot, aztán amikor elindult a muffin krémért, akkor úgy gondoltam, hogy ő nem 1 kis pöttyintést akar, így elkezdődött a nagy csata :D Hát igen, szépen néztünk ki :D 

A naphoz hozzá tenném azt is, hogy visszajött Vilmos a táborba. Ezt a megemlítést meg sem érdemelné, ugyanis olyan bunkó volt az este, hogy... wáhh. Fenn gépeztem az iroda padlásán, jön fel, köszönünk egymásnak, megkérdezem, hogy mi a helyzet vele, elkezdi, hogy "Semmi, csak takaróért jöttem", de így tök izé hangon. Hát jólvan, vigyed -.-"

Közben elkezdtük Petrával tervezgetni a new yorki utazásunkat. Csak 1 napunk lesz rá, viszont azon az 1 napon nagyon sok dolgot, számszerűsítve 10 dolgot fogunk megnézni. Íme a lista:

1. Brooklyn Bridge - átsétálunk, mint tavaly


2. 9/11 Memorial


3. Wall Street, igazából Petra miatt
4. Charging Bull - tavaly valamiért erről lemaradtunk, úgyhogy most pótolni kell :)


5.  Battery Park
6.  Szabadságszobor - csak komppal fogunk menni, nem megyünk ki a szigetre. Majd talán jövőre :)


7. Central Park - nem tudom hány nyár kellene hozzá, hogy az egészet bejárjuk :D
8. Columbia University
9. Time Square - jó lenne ezt megejteni még a szombati napon, amikor odaérünk. Ha sikerül, akkor ezt nem fogjuk megnézni vasárnap.


10. Empire State Building


Kicsit hosszú lesz, tudom. Félek is, hogy nem nagyon lesz időnk bejárni, mert ugyebár, ha 1 órát szentelünk mindegyikre az is 10 órát ölelne fel. Úgy számoltuk Petrával, hogy ha elég korán találkozunk (8 óra a tervezett), és hiper-szuper hatékonyak leszünk, akkor sikerülni fog a dolog és meg tudjuk nézni az összeset. A gond az, hogy a legfőbb dolgok pont délután vannak, amiket nem nagyon szeretnénk elhagyni, hogy ha csúszásban vagyunk :( De hát majd kiderül, reméljük a legjobbakat :)