Bandit

2013. június 25., kedd

1. nap - Érkezés a táborba

Reggel már 06:20kor fenn evett a fene. Úgy döntöttem, hogy már nem fekszem vissza, hiszen csak 25 percet tudtam volna pihenni. Így legalább tudtam egy kicsit gépezni is, mielőtt elindultam volna a Port Authoritybe, ahonnan a busz indult. Azt persze nem gondoltam, hogy az a terminál is akkora bonyodalmat fog okozni, mint bármi más abban a koszos, mocskos legnagyobb városban :D Úgy volt ugye, hogy Petrával 08:15kor találkozunk, együtt megvesszük a jegyet, majd megyünk a buszra. Már beértem 08:00ra, meg is találtam a helyemet. 08:20kor azonban Petra sehol sem volt, így már egy kicsit kezdtem idegeskedni. Végül küldi az SMSt, hogy hol vagyok, mert ő már ott van a megbeszélt helyen, de nem lát sehol. Hát mondom én is ugyanott vagyok, de én sem látom őt :D Végül 08:30kor irt, hogy megvette a jegyet, találkozunk a busznál. Oké, beálltam a sorba. Nem tudom, hogy hány ember volt előttem, de csak 1 ember volt a pultnál, úgyhogy 08:45kor úgy döntöttem, hogy megpróbálom a gépes jegymegvételt - és sikerült! :D Úgyhogy rohantam is a buszhoz. Ebben csak az volt a gáz, hogy nem tudtam, hogy honnan indult a busz, de sikerült megtalálnom Petrát is, úgyhogy helyben voltam végre én is :) A reggeli kimaradt, ugyanis azt terveztem, hogy Petrával találkozunk és utána elmegyek kaját venni. Hogy miért nem sikerült a találka? Kiderült, hogy a Petra a földszinten, én pedig az alsó szinten voltam... -.-" Újabb terminál, ahol 2 szinten is ugyanaz volt :D A tavalyi ilyen ügyemből nem tanulva most ebből tuti tanulni fogok :D

Felszálltunk a buszra, ahol a következő küldetés a telefonszerzés volt. Hát ezt sajnos nem sikerült teljesiteni. Nem nagyon küszködtem vele, 1 nőt megkérdeztem, aki azt mondta, hogy ő nem használ telefont... na persze. Úgyhogy csak reménykedtünk az út folyamán, hogy ki fognak elénk jönni Winstedbe és fel fognak minket venni. Szerencsére így is történt a 3 órás buszozás után, David, a sofőr kijött elénk. Elmentünk egy boltba, mert Davidnek kellett pár dolgot vennie. Hogy megosszam az egyik tapasztalatom, ami miatt nagyon felháborodtam az amerikai-magyar benzinárak közötti különbség után: a banán. A banán 79 cent volt, ami kb. 175 kg-nak felel meg. És kilója! Tegnap New Yorkban ugyanezt 39 centért láttam egy piacon, ez ugye kevesebb, mint 100 Forint. Otthon meg akciós banán 300 Ft a nagyobb kereskedelmi láncoknál? Kegyetlen... A sokk után elindultunk a táborba.

Az érkezésünk nem volt nagy szám. Az első 10 percben le kellett ülnünk az igazgatónővel tárgyalni a szobabeosztásról. Tündit ugyanis külön szedték, ráadásul külön épületbe, ami nem eléggé tetszett neki, és mi sem így képzeltük el, hogy ő akkor külön épületben lesz. A szomszédos szoba miatt egyikőnk sem panaszkodott volna, de a külön épület már kicsit sok(k) volt számunkra. Végül abban állapodtunk meg, hogy 3an leszünk 1 szobában, ami nem bizonyult annyira rossz döntésnek, mert elférünk rendesen.

Egy kis ágycipekedés után elmentünk lepedőt, párnát és plédet vadászni, passzoltunk pár szőnyegnek valót. Petra talált Oroszlánkirályos párnahuzatot, azóta el akarom tőle venni :D

A kis szünetünk után viszont munkába kellett állni, ahol a mosogatóban kezdtünk Petrával, meg 2 fiúval. Az egyik itt volt tavaly is, Oriana tesója, a másik valami fiatalabb gyerek lehetett, de kettőt nem szólt, hogy hello, vagy akármi. Na igen, a magyarok már csak olyasmi földönkivüliek, akiknek az amerikai 16 éveseknek nem kell számba venni :D  -.-" 3 órát mosogattam, mindent át kellett mosni, ami a konyhában volt. Annyira nem volt rossz, csak meleg.

Kaja után pedig kiderült a végleges munkakörünk. Tündi marad a salátabárban, Petra lesz a kisegitő, én pedig a cukrászos. Hát nem nagyon örülök neki, mert én szivesebben maradtam volna a kisegitő :( Meg majd a különböző tábori kiruccanásokra is nekem kell majd pakolni. Csak túlélem valahogy ezt a 8 hetet ezzel a munkakörrel :D


Ennyit a mai napról. Eléggé hulla vagyok, úgyhogy megyek is fogat mosni, aztán go alvás! A következő irományomat ismeretlen időpontban fogom feltenni. Holnap megtudjuk, hogy mikor lesz szabadnapunk. Sajnos kétlem, hogy együtt lennék akár a Petrával, akár a Tündivel, ez van :( Meg kell tanulnom egyedül eltöltenem egy napot :D

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése