Bandit

2014. szeptember 21., vasárnap

Orlandoi napok

Szeptember 6an reggel koran kellett kelnunk Zolival, hogy elinduljunk. Az elso cel az autokolcsonzo volt. Itt kezdodott velunk a szerencsetlenseg. Zoli kivalasztott egy olyan lehetoseget, amivel nem kellett tankolnunk, hanem valami arral szamolva az autokolcsonzo fogja tankolni a kocsit. Igy a $30 helyett, amit magunk tankoltunk volna felszamoltak $60at, igy az autot 1 napra szemelyenkent $70ert bereltuk, ami azert is rossz, mert a luxusbusz Miamibol Orlandoba is csak $55be kerul. Azzal nyugtattam magam, hogy legalabb eljutunk a Kennedy Space Centerbe. Akkor reggel nem tudtam azt, ami ezutan kovetkezett. Utkozben, ami vagy 3.5 oras volt megalltunk egy pihenonel, ahol a Zoli talalt kulonbozo prospektusokat az orlandoi latvanyossagokhoz, ugyanugy a Kennedyhez is. Megneztuk a programokat, amik egesz napra elfoglaltsagot jelent a latogatok szamara. Mi pedig csak delre ertunk oda, es mivel a Zoli estere vette meg a repjegyet, ezert 3 orakor le kellett lepnunk, hogy idoben kinn tudjon lenni a repteren. 3 orara meg nem lattuk ertelmet bemenni, foleg, mert a belepo $50 volt. Ezert keszitettunk csak par kepet, bementunk az ajandekboltba es indultunk is Orlandoba.
 Elmentunk enni es bementunk a Walmartba kicsit nezelodni, majd mentunk leadni a kocsit. A szallasadomhoz csak este 6ra tudtam menni, ezert elmentem Zolival a repterre, es ott varakoztam vele. Szerencsere volt WiFi is :D Aztan, mikor mar o is elment, elkezdett szakadni az eso, de nem ugy nezett ki, mint ami hamarosan el akar allni. Igy nem is foglalkoztam vele, elindultam a buszhoz, amivel a hostomhoz mehettem. Az orlandoi tomegkozlekedes irtozatosan gyer, ami a kovetkezo napon csapdaba is ejtett :D az allomasok nevei nincsenek kinn a megallokban, a buszon pedig semmi jelet nem adjak annak, hogy eppen merre jarsz, milyen megallo kovetkezik, es hasonlo josagok. Ugyhogy terkep alapjan kovettem az esemenyeket, hogy vajon hol is kell leszallnom. Szerencsere jo megalloban szalltam le, igy nem kellett pluszban kodorognom a szakado esoben. Negyed ora seta utan oda is ertem a hostomhoz, Elenahoz, aki csodalkozott, hogy miert nem szoltam neki, hogy nem kocsival erkezek, mert akkor eljott volna ertem. Vegulis en nem bantam :) Epp ott volt az egyik baratnoje, akinek a nevere mar nem emlekszem, de nagyon aranyos volt. Beszelgettunk, hulyultunk, majd megjott Elena baratja, Brian is. Eljutottunk Walmartba is. Elena 4 haziallatat is megismerhettem: 2 macskaja es 2 kutyaja van, mindegyikojuk nagyon aranyos volt, bar az egyik macskat nem tartottam olyan aranyosnak, amikor ejszaka nem hagyott aludni, mert mellettem akart aludni :D engedtem volna, de mivel allandoan mozgott, ezert leloktem az agyrol, akarhanyszor odafekudt hozzam :D

Masnap Elenaval mentem a varosba. Sajnos o egesz vegig dolgozott, ugyhogy nem tudott velem jonni a varosnezes soran. Elmentem a varosba a Lake Eolahoz, setaltam egy kicsit, majd elindultam, hogy talalok egy McDonald'sot. Amerikaban altalaban minden sarkon ott a McDonald's, de most kivetelesen nem talaltam sehol, csak vagy 1 ora gyaloglas utan jutottam celba :D Ezutan egy holokauszt muzeumba akartam elmenni, ami a varos masik vegeben volt. Itt tortent meg velem az, hogy nem talaltam meg a megallot, ahol le kellett volna szallnom, igy elmentem a busz vegallomasara, ami a sok haz kozott volt, semmi bolttal, vagy szorakoznivaloval. Az orlandoi tomegkozlekedes masik hatranyaval is talalkoztam: a buszok felorankent mentek. A buszmegallot csak egy oszlop szimbolizalja, ugyhogy a nap kellos kozepen, a tuzo napon varhattam fel orat a kovetkezo buszra, hogy visszajussak a varosba. Ekkorra mar elegem lett az egeszbol, ugyhogy csak vissza akartam jutni a Starbucksba es megvarni Elenat. A buszon visszafele lattam is a megallot, ahol le kellett volna szallnom, de mivel mar szurke felhok gyultek fel korulottunk, meg sem probalkoztam a leszallassal. Jol is tettem, mert par percen belul irtozatos zuhe szakadt rank.

Este Elena akart fozni, mire en felajanlottam, hogy csinalok nekik paprikas krumplit. Elmentunk a boltba a hianyzo alapanyagokert, es mar csinaltam is. Nagyon sokat beszelgettunk Magyarorszagrol is es Indiarol is, ugyanis Elena mar volt Indiaban. Nagyon tetszett neki, es nem latta olyan felelmetesnek, hogy Delhibe megyek. A paprikaskrumplit nagyon szerettek, meg Elena apukaja is evett belole, es mindet megette :) Elena mondta, hogy nem nagyon szokott enni, mindent otthagy a tanyerjan, az enyembol pedig meg repetat is kert :) valamint a feleseget is felhivta telefonon, hogy elujsagolja, hogy milyen magyar kajat evett. 

A kovetkezo napra tul sok tervem nem volt, csak az, hogy kimosom a ruhaimat. Brian ment egyetemre es felajanlotta, hogy elvisz 1 outletbe, ugyhogy csatlakoztam hozza. Eleinte nem volt hozza tul sok kedvem, de aztan megjott a kedvem, foleg, amikor meglattam az egyik boltot, a Ross-t. Eleg olcso ruhak voltak ott eleg nagy valasztekkal, ugyhogy oda beszabadultam es toltottem el ott 2 orat. Vegul 2 poloval jottem ki onnan $18-t koltve. Mikor Brian visszajott, elmentunk egy szamitogep szervizbe, ugyanis Miamiban sikeresen elrepedt a tabletem kepernyoje, amikor pattintottam vissza a tabletet a billentyuzethez. A gepet kb. $400ert vettem, ok pedig $241ert akartak javitani a kepernyot annak ellenere, hogy a neten $50-t lattam :D ugyhogy nem lett kijavitva. Vegulis lehet hasznalni, csak nem nez ki olyan szepen. Hazamentunk, megneztunk egy filmet, aztan tobbet nem is nagyon ugykodtunk. Megbeszeltuk, hogy hogy legyen a masnap, hogyan jutok ki a buszmegallohoz. Vegul Brian vitt ki, ugyhogy nem kellett azt tervezgetnem, hogy hogyan jutok ki a cuccaimmal. 

Jo volt Orlandoban, bar nagyon sajnaltam, hogy nem jutottam el Disney Worldbe vagy az Universal Studioba. Probaltam valakit talalni, aki szinten el akar menni, de aztan nem talaltam senkit sem. Egyedul meg nem akartam elmenni, hogy kiadok $100-t, csinalok par kepet es lelepek. Egesz nap tuti nem lettem volna el ott egyedul. Na majd legkozelebb.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése