Bandit

2012. augusztus 23., csütörtök

Boston


Eléggé elhanyagoltam a blogot, inkább csak azért, mert eddig az utazással voltam elfoglalva, és minden este holt fáradtan estem haza. Most viszont épp a 4 órás buszutamat tolom egyedül, úgyhogy ez a megfelelő alkalom, hogy megirjam, hogy mi történt velem eddig.

Bostonra 1 napot szántam. A reggel elég korán felkeltem, hiszen annyira izgatott voltam! :) Nagyon vártam, hogy mit fogok látni, milyen emberekkel találkozok, stb. stb. Úgyhogy nem is vártam sokáig, kikászálódtam az ágyból, reggeliztem, és elindultam. Dariotól elég hamar odaértem volna a Harvardhoz, 15 percre van busszal. De én úgy döntöttem, hogy inkább gyalog teszem meg ezt az utat, meg úgyis olyan korán volt, ha busszal mentem volna, tuti hamar végeztem volna, és akkor még nem lenne kb. semmi sem nyitva a városban. Az utat 1.5 óra alatt találtam meg. Dariotól szerencsére kaptam egy 2 méteres térképet, úgyhogy könnyedén eltaláltam. Útközben megállitott egy biciklis, kérdezte is, hogy hol van ez az utca, meg az az utca, aztán beszélgettünk egy kicsit.

A Harvard elég nagy területen volt, igy, hogy sétáltam, többet is láttam belőle, ugyanis az üzleti kar az egyik oldalon van, a többi kar pedig a másik oldalon. Az üzleti kar tetszett, a többi már annyira nem nyűgözött le, jobbat vártam. Egyedül sétálva elég hamar meguntam a dolgot, úgyhogy 1 óránál tovább nem is töltöttem a nagy kampuszon. Akartam venni valami ajándékot, ugyanis az volt a tervem, hogy mindegyik városból szerzek valami maradandó tárgyat. Boston esetében egy pólót vettem Harvard felirattal. Sajnos Bostonos póló nem került, ugyanis csak olyanok voltak, amik nem tetszettek.

A Harvard után egyből mentem a belvárosba, már metróval. Itt sikeresen el is tévedtem, át kellett szállnom, és az ellenkező irányba szálltam át. Eredetileg 1x kell kifizetni a jegyet, amivel addig van az ember a föld alatt, amig akar, és úgy szállogat át, ahogy akar. Viszont ahol leszálltam, ott nem lehetett átmenni a másik oldalra, ezért mindenképp fel kellett mennem, hogy át tudjak menni a másik oldalra. 2.5 dollárba fájt.. na mindegy, nem vagyok smucig :D:D

A városban először kimentem a mólóra, majd elmentem a New England Aquariumba, ami elvileg a keleti part legnagyobb akváriuma. Hát ahhoz képest... nekem annyira nem tetszett, a Tropikárium szintjét nem nagyon ütötte sajnos :/ voltak benn speciális halak, nagy teknős, meg óriás rája, de pl. cápa 1 sem. Ehhez képest a belépő is elég drága volt. 1 óra alatt végeztem is, utána pedig próbáltam elütni az időt, ugyanis megbeszéltük Vikiékkel, hogy majd találkozni fogunk Bostonban, és együtt fogunk járkálni. Na meg a Danival le is tudtuk volna foglalni a Niagarát. Azonban hiába vártam, még 2 órakor sem hivtak, igy gondoltam, hogy felhivom őket én, mert a közelben nem találtam WiFit sem. Végül nem jött össze a találka, elmentem a Quincy Marketre, átjártam, azután viszont tényleg nem vártam többet, és elindultam hazafele. Elmentem a bostoni "Central Parkba", ahol tök aranyos mókusokat láttam :) Az emberek kezéből ettek, sőt, majdnem le is támadott pár piknikező lányt, hogy adjanak nekik kaját. Utána mentem is haza, 4re vissza is értem.

Kicsit gépeztem, aztán játszottunk. Először egy stratégiai kártyajátékkal, ami olyan, mint az amőba. Mindenkinek 6 kártya van a kezében, van a tábla, és úgy kell elhelyezni a bábukat a táblán (persze csak oda lehet tenni a bábut, amilyen kártyánk van), hogy kijöjjön egy 5ös sor, átló, vagy valami ilyesmi. Az nyer, aki ilyenből csinál kettőt. 2 játszmát játszottunk, mindkettőt Dario nyerte meg :D Utána pedig Mario Kartoztunk, majd lefeküdtem aludni, ugyanis másnap elég korán kellett kelnem, hogy kiérjek a South Stationre. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése