Eléggé elhanyagoltam a blogot, inkább csak azért, mert eddig
az utazással voltam elfoglalva, és minden este holt fáradtan estem haza. Most
viszont épp a 4 órás buszutamat tolom egyedül, úgyhogy ez a megfelelő alkalom,
hogy megirjam, hogy mi történt velem eddig.
Bostonra 1 napot szántam. A reggel elég korán felkeltem,
hiszen annyira izgatott voltam! :) Nagyon vártam, hogy mit fogok látni, milyen
emberekkel találkozok, stb. stb. Úgyhogy nem is vártam sokáig, kikászálódtam az
ágyból, reggeliztem, és elindultam. Dariotól elég hamar odaértem volna a
Harvardhoz, 15 percre van busszal. De én úgy döntöttem, hogy inkább gyalog
teszem meg ezt az utat, meg úgyis olyan korán volt, ha busszal mentem volna,
tuti hamar végeztem volna, és akkor még nem lenne kb. semmi sem nyitva a
városban. Az utat 1.5 óra alatt találtam meg. Dariotól szerencsére kaptam egy 2
méteres térképet, úgyhogy könnyedén eltaláltam. Útközben megállitott egy
biciklis, kérdezte is, hogy hol van ez az utca, meg az az utca, aztán
beszélgettünk egy kicsit.
A Harvard elég nagy területen volt, igy, hogy sétáltam,
többet is láttam belőle, ugyanis az üzleti kar az egyik oldalon van, a többi
kar pedig a másik oldalon. Az üzleti kar tetszett, a többi már annyira nem
nyűgözött le, jobbat vártam. Egyedül sétálva elég hamar meguntam a dolgot,
úgyhogy 1 óránál tovább nem is töltöttem a nagy kampuszon. Akartam venni valami
ajándékot, ugyanis az volt a tervem, hogy mindegyik városból szerzek valami
maradandó tárgyat. Boston esetében egy pólót vettem Harvard felirattal. Sajnos
Bostonos póló nem került, ugyanis csak olyanok voltak, amik nem tetszettek.
A Harvard után egyből mentem a belvárosba, már metróval. Itt
sikeresen el is tévedtem, át kellett szállnom, és az ellenkező irányba szálltam
át. Eredetileg 1x kell kifizetni a jegyet, amivel addig van az ember a föld
alatt, amig akar, és úgy szállogat át, ahogy akar. Viszont ahol leszálltam, ott
nem lehetett átmenni a másik oldalra, ezért mindenképp fel kellett mennem, hogy
át tudjak menni a másik oldalra. 2.5 dollárba fájt.. na mindegy, nem vagyok
smucig :D:D
A városban először kimentem a mólóra, majd elmentem a New
England Aquariumba, ami elvileg a keleti part legnagyobb akváriuma. Hát ahhoz
képest... nekem annyira nem tetszett, a Tropikárium szintjét nem nagyon ütötte
sajnos :/ voltak benn speciális halak, nagy teknős, meg óriás rája, de pl. cápa
1 sem. Ehhez képest a belépő is elég drága volt. 1 óra alatt végeztem is, utána
pedig próbáltam elütni az időt, ugyanis megbeszéltük Vikiékkel, hogy majd
találkozni fogunk Bostonban, és együtt fogunk járkálni. Na meg a Danival le is
tudtuk volna foglalni a Niagarát. Azonban hiába vártam, még 2 órakor sem
hivtak, igy gondoltam, hogy felhivom őket én, mert a közelben nem találtam
WiFit sem. Végül nem jött össze a találka, elmentem a Quincy Marketre,
átjártam, azután viszont tényleg nem vártam többet, és elindultam hazafele.
Elmentem a bostoni "Central Parkba", ahol tök aranyos mókusokat
láttam :) Az emberek kezéből ettek, sőt, majdnem le is támadott pár piknikező
lányt, hogy adjanak nekik kaját. Utána mentem is haza, 4re vissza is értem.
Kicsit gépeztem, aztán játszottunk. Először egy stratégiai
kártyajátékkal, ami olyan, mint az amőba. Mindenkinek 6 kártya van a kezében,
van a tábla, és úgy kell elhelyezni a bábukat a táblán (persze csak oda lehet
tenni a bábut, amilyen kártyánk van), hogy kijöjjön egy 5ös sor, átló, vagy
valami ilyesmi. Az nyer, aki ilyenből csinál kettőt. 2 játszmát játszottunk,
mindkettőt Dario nyerte meg :D Utána pedig Mario Kartoztunk, majd lefeküdtem
aludni, ugyanis másnap elég korán kellett kelnem, hogy kiérjek a South
Stationre.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése