Mielőtt az utazásomról írnék, egy sztorit meg kell osztanom
veletek. Szóval tábor eleje óta méregetem a srácot, hogy vajon táboron kívül
bejönne-e vagy nem… - na jó, ez elég szerelmes történetnek indul :D Na mindegy,
jól néz ki, és ennyi. De inkább közelítsük meg kulturálisan a témát: van egy csoportvezető, aki Mexikóban
született, a szülei keresztény libanoniak, de Amerikában él már pár éve,
Indiában is tanult és a Columbia Egyetemen végzett – na erre merjétek azt
mondani, hogy nem érdekes személy! Hosszabb haja van, mint nekem, de ugyanolyan
göndör, és nagyon hasonló a hajszerkezete is, csak kicsit szárazabb. Félreértés
ne essék, egyik este túrtam bele a hajába köszönésképpen, amikor az irodába
mentem, mert nem volt kedvem integetni… vagyis véletlenül beleintegettem a
hajába :D ahogy hallottam, nem bánja, hogy baszogatják a haját, mindenki
csinálja vele, úgyhogy én is bele akartam tartozni a mindenki kategóriába, ha
már megvan valahogy a jó viszony kettőnk között. De hogy alakult ez ki? Mindez
egy nagyon menő salátabáros munkának köszönhető, meg a közös mogyoróvaj
szeretetnek. Ugyanis egyik este adták a desszertet, egy fagyiszendvics
személyében, én pedig szedtem be a salátabárt. Hajasbabám drága odajött hozzám
(ő az egyik ember, aki állandóan salátabár beszedésekor jut eszébe, hogy dolgok
kellenek neki), hogy vehet-e a mogyoróvajból, mert egyszerűen nagyon finom
azzal a fagyival. Elkezdtünk róla beszélni, és mondta, hogy majd próbáljam ki
én is. Ezzel véget is ért a kettőnk közötti kommunikáció, és folytatódott
tovább az amerikai módi: mosolyogtunk csak egymásra. Az egész úgy folytatódott,
hogy következett a szabadnapom, amikor a sofőrrel körútra indultunk délelőtt,
délután pedig mondta, hogy el kell mennie egy kicsit messzebbi városba, ahol
van a vonatállomás, hogy felvegyen valakit – a Hajasbabát. Rögtön kaptam is az
alkalomra, hogy hát akkor itt az ideje menni és megismerni – így hát megtudtam,
hogy Los Angelesben dolgozik, de New Yorkban vannak haverjai, megtudtam, hogy
mit dolgozik (de le nem tudnám nektek írni), és volt egy nagyon vicces
incidensünk a Dunkin Donutsba este 10kor, ahol leadta kb. az összes
gyerekfelügyelő rendelését egy olyan akcentussal, amit mi értettünk, de a
mikrofonos nő nem… aztán miután elmentünk, eszébe jutott, hogy 1 valami
lemaradt a listáról, úgyhogy mehettünk vissza. Na ez is olyan élmény volt, amit
átélni jobb volt, mint elolvasni. Ja, és persze mondtam neki, hogy az a fagyi
mogyoróvajjal isteni, és bemutattam neki a saját alkotású desszertemet
(brownie-mogyoróvaj-fagyi-brownie becsavarva és lefagyasztva 1 napig), amiből
aztán ő is szeretne majd enni. Lényeg a lényeg, megvoltak az alapok, innentől
kezdve random oda lehetett hozzá menni beszélgetni.
És akkor mielőtt bármi nem ide illő információt írnék,
térjünk is rá az utazásos témára. Sajnálatos módon a régi csapatomból az egyik
tag visszamondta az utazást, aki miatt én is visszamondtam, mert a többiekkel
nem beszéltem. Görcsösen kerestem az embereket, hogy kikkel lehetne menni, már
egy kanadai csajjal is beszéltem, hogy Alaszkába megyek vele, mire megtaláltam
egy másik csoportot augusztus 27. és szeptember 5. között Las Vegas – Los
Angeles útra. Gondoltam tök fasza, nem leszek egyedül, aztán jött a
multikörnyezetben felnőtt barátunk, aki Los Angelesben lakik. Napokig
hezitáltam, hogy hogy környékezzem be, hogy nagyon szívesen elmennék a Yosemite
Nemzeti Parkba és nagyon örülnék egy kis társaságnak, de aztán valahogy
sikerült megtalálnom, és megkérdeztem tőle. Azt mondta, hogy nagyon szívesen
lógna velem Los Angelesben is, és, ha nem kell dolgoznia, akkor a Yosemitébe is
eljönne, mert még nem volt ott, és elvinne San Franciscoba, ahonnan repülök
vissza a keleti partra. Találtam egy másik lányt is a táborban, ő is Kaliforniában
lakik valahol Santa Barbara (?) mellett, ő is mondta, hogy ha nem talál munkát,
akkor ő is szívesen csatlakozna. Úgyhogy a rend úgy néz ki, hogy augusztus
27-én repülök Las Vegasba, ahol eltöltök 2 napot a csapatommal, majd elmegyünk
az Antelope Canyonhoz, Horseshoe Bendhez, Grand Canyonhoz, Hoover Damhoz, aztán
indulunk Calicoba (egy szellemváros, igazából a vadnyugati életet mutatja be),
aztán Los Angeles, ahol megnézzük Hollywoodot, Bevelly Hillst, Santa Monicát…
miután lelépnek a többiek, én még 1 napot szeretnék Los Angelesben maradni,
hogy elmenjek a „Last Book Store”-ba, ami Kalifornia legnagyobb antikváriuma.
Elég jól fel van építve, én ott szeretném elverni a Las Vegasban megtriplázott
pénzemet. Valahol olvastam, hogy már $1-ért lehet könyvet venni.
Ezután a nap után szeretnék valahogy eljutni a Yosemitébe.
Ha jön a srác vagy a csaj, akkor könnyű a dolog: megyünk kocsival. Ha nem,
akkor egyedül indulok neki busszal, mert elvileg van oda valami busz, így a
kocsival nem rendelkező réteg is el tud jutni a Yosemitébe. 2 napot szeretnék
ott kirándulni, aztán mennék San Franciscoba 9-én, ahol megnézném a hidat, meg
a kacskaringós Lombard utcát.
Zárnám is a soraim mára, próbálok nem hetekre eltűnni megint
:)

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése