Egy jó ideje nem írtam már nektek… ami nem azért volt, merthogy
nem volt miről írnom, inkább az történt, hogy nagyon sokat dolgozok. Az eddigi
évek kb. csak egy álomkép számomra, hogy csak 5-6 órát kell dolgozni. Idén az
új főnök behozta a 10 órás munkaidőket, ami kezd motiválni, hogy megírjam a
szakdolgozatomat, lediplomázzak és ne egy ilyen pozícióban kelljen dolgoznom a
későbbiek folyamán, ugyanis kegyetlen. Nincs bajom a munkával, azzal viszont
igen, hogy 10 fokkal magasabb hőmérséklet van a konyhában, mint kinn, és a sok
kézmosástól már fájdalmasan ki van száradva a kezem. Kézkrémet pedig hiába
használnék, minek, ha úgyis lemosom pár perc után? Na mindegy, szóval 10 órákat
dolgozunk már, ami abból tevődik össze, hogy kb. csak naturális anyagokat
használunk – ahelyett, hogy elővesszük a mirelit sült krumplit, inkább
elővesszük a krumplis zsákot, megmosunk 100 kg krumplit, felszeleteljük és
átnyomjuk őket a krumplinyomón. Vagy egy másik példa, ami iszonyatosan húzza a
munkaidőt: ahelyett, hogy az előre fagyasztott chicken nuggetseket kitennénk
tálcára és azt a sütőbe, inkább elővesszük a csirkemelleket, kisebbre
szabdaljuk őket és szépen bepanírozzuk őket. Hát ugye van különbség. Ezek azok
a dolgok, amiket már én, salátabáros is megtapasztal, hogy milyen csinálni,
mert ez olyan hosszú folyamat, hogy én is beállok, miután végzek a saját
munkámmal. Amúgy jómagam továbbra is szeletelem a dolgaimat, és mondhatni már a
tábor legnépszerűbb örömlánya vagyok, hiszen senki más nem dolgozik annyi
répával és uborkával egy nap, mint én.. :D Ami a salátabárban töltött óráimat
megnöveli, az az, hogy már a joghurtokat és a salátaönteteket sem rendelik meg,
hanem nekem kell összekevernem őket. Joghurtból természetesen van egy nagyon
alap, amit én inkább kefírnek neveznék, minthogy joghurtnak. Mivel unom, hogy
csak az van kinn, mindig beleteszek egy jó nagy adag lekvárt, így megvan az
ízesített joghurt. Öntetekből is már többet csinálok, beleértve a „Krémes
Magyarost” is, ami igazából lengyel, de nem kell senkinek sem tudni róla :D
Joghurtot keverem ki majonézzel, mustárral, teszek bele sót, kaprot, aztán
mehet is a bödönbe. Szal tényleg, semmi magyart ne keressetek benne, a recept
is lengyelt írt – de ha már nemzetiséget kell kiírni, akkor miért ne
Magyarországot ismerjék meg a gyerekek?
Staff ügyileg is változott a konyhai összetétel – felvettek
2 hétre egy lányt, akit mi magyarok iszonyatosan nem csípünk, mert nagyon nem
veszi a fáradtságot, hogy elkezdjen dolgozni. Dylen is átállt a sötét oldalra,
vagyis az kézművesek oldalára, ezért helyette jött egy másik fiú pár nappal
ezelőtt, aki még szintén nincs benn a munkában. Végülis nem is lehet elvárni
senkitől sem, hogy 2 munkanap után úgy dolgozzon, mint az, aki már több éve itt
van. Sue pedig maradt ugyanaz, mint eddig – egyik héten elől voltam neki
segíteni, mire beszólt, hogy foglalkozzak a salátabárral és ne neki segítsek,
mert már nem segítség az, amit csinálok, hanem elveszem a munkáját. 1 nappal
ezelőtt éppen az volt a baja, hogy senki nem ment hozzá oda segíteni, meg
tavaly is nem kevésszer panaszkodott rám, hogy nem segítek neki, amikor végzek
a saját dolgommal. Úgyhogy most úgy teszek, ahogy kívánta, nem megyek oda neki
segíteni, hanem inkább normálisan megeszem a reggelim/ebédem/vacsorám, vagy
keringek a salátabárok között, mint egy mérgezett egér.
Az előző hétvégén volt a látogatós nap, amikor jöttek a
szülők a kölykökhöz – és amikor nem kellett dolgozni a konyhásoknak. Petra
nagyon el akart menni a táborból, de már az elején tudtam, hogy nem lesz belőle
semmi, úgyhogy 1 kis apró megjegyzésen kívül nem is próbálkoztam. Az az egy
megjegyzés is abból állt, hogy kikértem a padlást, hogy had használjuk, mert
nekünk nincs senki látogatónk, meg nem mehetünk el sehova, ezért az egyetlen
elfoglaltságunk a gépezés lenne, amit a földszinten úgysem űzhetnénk a sok
látogató miatt. Mivel inkább megengedték, hogy a padlást használjuk, gondoltam,
hogy nem fogunk eljutni semerre sem.
De végül a Noémivel megbeszéltük, hogy
elmegyünk egy víztározóhoz, és ott elütünk néhány órát, minthogy a zsúfolt
táborban legyünk és depizzünk, hogy hozzánk nem jön senki. Így hát neki is
indultunk ketten a rengetegnek és a közel háromnegyed órás útnak, hogy
odajussunk. Jól éreztünk magunkat, ott voltunk 1.5 órát, lebarnultunk – vagyis
csak a Noémi, mert én csak égtem… , zenét hallgattunk, és jól elfáradtunk. Nem
is volt olyan problémánk, hogy unatkozunk, az már biztos.
Este pedig megmutattuk egymásnak, hogy igenis összetartó a
magyar csapat. Hogy mivel, az titok. Petrát és Leventét eléggé megtalálták
azzal, hogy baszogassák a munkájuk miatt, azt állították, hogy nem
csapatjátékosok… na ez is egy hosszú sztori, amit itt nem akarok leírni, aki
kíváncsi, annak privátban el tudom mondani.
A következő bejegyzésben olvashattok az utazással
kapcsolatos terveimről, meg egy két más dologról :)

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése