Bandit

2016. június 17., péntek

Jó munkásemberek napjai

Az érkezésünk utáni napot egyből megkaptuk szabadnapnak, hogy tudjunk pihenni. Ennek ellenére Noémivel már fél 8kor fenn voltunk, így felmentünk a többiekhez reggelizni. Az igazgatónő mondta, hogy menjünk el vele vásárolni, mert az éléskamra kb. ki van ürülve, a héten pedig nem kéne elmenni nagyon boltba, ha nem muszáj. Lebeszéltünk egy 11 órát, amiből nem lett semmi, mert igazgatónőnek fontos dolga akadt, de mondta, hogy ebéd után megyünk mindenképp. Aztán lebeszéltük a 2 órát is, amiből megint nem lett semmi, helyette 3kor indultunk el. Igazából a szobát akartuk kitakarítani, de mivel elég soká indultunk el (addig meg nem akartunk semmit sem csinálni, mert a fene sem gondolta, hogy nem időben fogunk elindulni...), már nem volt idő takarítani. Gondoltuk, majd elkezdődik a munka, és majd akkor ki tudjuk takarítani a dolgokat, ha már úgyis más házakban is kell takarítani. De sajnos ez nem nagyon jött össze. Na most ne gondoljátok azt, hogy tiszta szemétben vagyunk, meg a fürdő is totál koszos, mert ezt meg tudtuk már csinálni, csak még a porszívó nem ért be a szobába, hogy kiszívjuk a sarkokból a szép pókicákat. Bár még mindig nem olyan szépek, amiket láttam tegnap az egyik házban - úgy néz ki, hogy ismét megjelentek a táborban a farkas pókok, és ijesztgetni akarják a jónépet. AKi nem tudná, hogy milyenről beszélek, itt lenne egy 2 éve látott példány:



Hogy miket csináltunk eddig? Az 1. munkanapunkkor nekiállhattunk a fürdőszobák kitisztításának, ami 1 napot vett igénybe. A végén Mat csodálkozva nézett ránk, hogy hogy tudtuk mi megcsinálni 1 nap alatt az egész tábort, úgyhogy elment megnézni néhány házat. Én kicsit meg voltam rökönyödve, hogy tavaly Petrával ketten úgy tudtuk megcsinálni az egészet 1 nap alatt, hogy együtt csináltuk, és minden fürdőszoba után tartottunk vagy 5 perces pihenőt. Érdekes módon akkor nem vont kérdőre senki sem, hogy miért végeztünk olyan hamar. Végezetül kiderült, hogy annyira nincs munka a táborban, hogy az ilyenekkel akarnak lekötni minket, ezért visszaküldtek minket 3 házba, hogy jobban sikáljuk le a dolgokat - a több éves penészt a falról, ami aztán nagy erőbedobás esetén is nehezen jön le, vagy a padlót kell csupa tisztára felnyalni, hogy 1 pár nap után sok egér beszaladgálása, valamint egy jó kis vihar után ismételten koszos legyen. Na mindegy, megcsináltuk neki. 

Másnap, azaz tegnap ismételten így jártunk, hogy beküldtek takarítani minket egy olyan házba, ahol csak staffok dolgoznak, beleértve a drága "szeretett" vízi mentőimet. Először is ki kellett vinnünk egy olyan hűtőt, amiben még tavalyi cuccok voltak, beleértve egy kiömlött tejjel. Nagyon jó volt mindezt ebéd után megcsinálni :D de csak képzeljétek el szituációt, hogy kivittük a hűtőt az udvarra, kinyitottuk, és abban a pillanatban sprinteltünk vissza a házba, hogy ne érezzük azt a szagot. Felsöpörtünk, felporszívóztunk, 1 óra alatt készen voltunk. Aztán kiderült, hogy nem így megy az, a 2 méteres szekrény tetejét is le kell porszívózni, az ugyanilyen magasan lévő gerenda tetejét is le kell porszívózni... szerintem 20 éve nem volt olyan tiszta az a ház, mint most, na de nem baj! :D Ráadásul hétfőn jön az egyik ember, aki benne lakik, szerintem simán megcsinálhatta volna a takarítást ő, mert ő jobban tudja, hogy mit lehet kidobni, meg mit nem... na mindegy, mi kidobtunk minden olyat, ami nekünk nem kell. Elég kellemetlen volt nekünk kitakarítanunk az ő hűtőjüket a fentebb említett dolog miatt. Noémi bevállalta, hogy ő kitakarítja, úgyhogy tartoznak neki minimum 1 csokival! 

Annak ellenére, hogy nem fejeztük be teljesen ezt a házat, ma elhívtak minket ajtókat festeni, ami végre már valami hasznos feladatnak bizonyult, hiszen a munkánk több év múlva is látható lesz. Úgyhogy ma szereztem a kezemre egy jó kis leégést, amit a további napok alatt durvábbá fog válni szerintem, még naptej használatával is. Holnap elméletileg szabadnap lenne, de úgy döntöttünk Noémivel, hogy a holnap délelőttöt ledolgozzuk, így majd kiválthatjuk a hétfő délutánt, amikor Orsolya megérkezik a táborba. Holnap délután, vagy inkább este pedig jön értünk Sandy, a tavalyi konyhafőnök felesége, hogy elvigyen minket magukhoz Albanyba. Úgyhogy vasárnap - amikor szintén szabadnapot kaptunk - nem fogunk unatkozni, hanem náluk leszünk. Gondolom majd társasozunk, meg videójátékozunk... ki tudja! Aztán hétfőn reggel hoz minket vissza a táborba. 

Ennyit mostra :) Őszintén szólva fogalmam sincs, hogy mikor fogok legközelebb jelentkezni. Megpróbálok Albany után drótozni nektek, ha nem sikerül, akkor csak később - a sok ajtófestegetésről szerintem nem fogok túl sokat írni, úgyhogy lehet, hogy csak akkor jelentkezek be, amikor megjön a konyhás csapat és elkezdünk ott dolgozni. Ez június 27. után történik meg :) Addig is legyetek jók, én biztos az leszek! ;) 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése