Bandit

2015. szeptember 10., csütörtök

Utazás - North Adams

Tábor utolsó előtti napján Jaimie és Kim elhívott sétálni az erdőbe. Jaimievel körülbelül naponta szoktunk menni, ahol kb. elpanaszolom neki a napi bánatomat, utána pedig jókat csevegünk. Egyszer csak mondta, hogy jövőre Dél-Dakotába készülnek költözni, ami azt jelenti, hogy nem jön vissza. Persze egyből ingerült lettem, hiszen ő az, aki a legtöbb logikával rendelkezik a konyhában, mi lesz, ha ő is elmegy? Persze egyből az volt a reakcióm, hogy ők aztán tuti nem mennek Dél-Dakotába, vagy, ha igen, akkor is visszajön Jaimie a táborba :D Mondták, hogy de legalább meglátogathatom őket egy másik államban, ami jól hangzik, de az csak 1-2 hét lenne, ha itt dolgozna, akkor meg 8 hét :D egészen más a kettő. Aztán mondták, hogy menjek el velük North Adamsbe velük. A tábornak szombati napon volt vége, azután összepakoltunk és mentünk is North Adamsbe. Jaimie hazavitte Suet, én pedig Kimmel mentem egy kocsiba, akinek elmondtam a nyári fájdalmaimat, és jól kibeszéltük az embereket. Leginkább Suet, ugyanis az utolsó héten nagyon sok marhaságot mondott a Petrának. Ami a legtutibb, az az, hogy nagyon zavarja, hogy magyarul merünk beszélni a Petrával. Ez olyan, hogy az előző években sokkal többet beszéltünk magyarul a Tündivel, a Petra viszont hajlandó angolul kommunikálni, akár akkor is, amikor nincs körülöttünk senki. Igaz, hogy a végén már többször beszélt hozzám magyarul, de hát persze, egy idő után belefárad az ember a sok angolba. Na, de a lényeg, hogy olyat szólt be a Petrának, hogy nekünk nem szabadna a magyart használni a táborban, vagy, ha igen, akkor csak a szobánkban, ott is csak akkor, ha becsukjuk az ajtót, mert őt nagyon zavarja. Hát én kérek elnézést :D Nehogy már ő mondja meg, hogy mikor és hol használjam a saját anyanyelvemet... meg minek beszéljek angolul a magyarhoz, amikor ketten vagyunk? Vagy mindig számítsak arra, hogy 5 percen belül ott lesz egy amerikai és csatlakozni akar a beszélgetéshez? Na mindegy. Ezt elmondtuk több embernek is, kicsit kikeltek a hitükből. Kezd öregedni a nő, és egyre elviselhetetlenebb lesz. Már várom a jövő évet, hogy milyen hülyeségeket fog azon felül kitalálni, hogy hogy ne beszéljünk magyarul, meg hogy gyorsan megyek a kocsival :D

Szóval visszatérve North Adamsre. Ez a város az Appalache-hegység egyik legfőbb városa Massachusetts államban. Nem messze tőle van Massachusetts legmagasabb pontja, a Mount Greylock. Igaz, hogy szombaton nem mentünk fel rá, viszont elmentünk arra a helyre, ahol Jaimie és Kim összeházasodott. Ez egy nagyon szép erdő volt tóval.


Hihetetlen, eléggé sárgultam az irigységtől :D Aztán hazamentünk és Catant játszottunk, ahol embargót vezettek be ellenem, viszont amikor rabolni kellett mástól, akkor mindig egymástól rabolt Kim és Jaimie :D És valami műsort néztünk a TVben vicces videókkal. 

Másnap délelőtt sajnos nem mentünk sehova, ugyanis interjúm volt Németországba. Utána viszont felmentünk Greylockra, ahol eléggé ködös volt az idő, de egy idő után jó képeket sikerült csinálni. 


És elmentünk egy antik boltba, ahol vettem egy könyvet, és egy másik dolgot, amit nem írok le, mert csak lelőném a poént az otthoniak - főleg a tesóm - előtt :D Aztán sajnos elég hamar vége lett a napnak és hoztak vissza a táborba :( Ahol sajnos el kellett búcsúzni nagy bőgések közepette, hiszen ki tudja, hogy mikor fogjuk viszontlátni egymást. Persze ezek után már sejtem, hogy mi lesz a következő utazásom helyszíne: mivel Rapid Citybe (Dél-Dakota) elég drága a repülőjegy, ezért a szomszéd államba, Minnesotába vennék egy repjegyet, ahonnan átbuszoznék Dakotába. Rapid City közelében van a Mount Rushmore, amit mindenképp megnéznék, és utána nemzeti parkoznánk még ott Dakotában, meg jó lenne Wyomingban (beleértve a Yellowstonet) és Coloradoban is. De soká lesz még a jövő nyár sajnos, mindenesetre jó lenne, ha megtörténne.  

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése