Bandit

2015. szeptember 10., csütörtök

Utazás Hawaiira - avagy a legr(h)osszabb 1.5 nap

4 nap munka állt előttem north adamsi visszatérésem után. Azt hittem, hogy sosem jön el, annyira vártam már az utazást. Ugyanakkor nem, ugyanis a tábor és Hawaii között nagyon hosszú út volt. A repülőjegy megvételénél inkább azt vettem figyelembe, hogy honnan indul a legolcsóbb repülő - ami ebben az esetben Philadelphiára esett. Hát az sincs közel, az már biztos. 

Csütörtökön délig dolgoztam reggel 8tól, ugyanis a ruháim még a mosodában voltak, úgyhogy azt össze akartam még pakolni. 5kor viszont indultunk is Daviddel a fél órára lévő buszmegállóhoz kocsival. Onnan New Yorkba mentem a 3 órás buszúttal. Este 9re oda is értem, ahonnan indult tovább a busz Philadelphiába 23:20kor. Habár kellett egy kicsit sétálni a másik buszig, de így is hihetetlen sok szabadidőm volt, körülbelül 1 órát ültem a Port Authorityn és neteztem. Philadelphiába 1.5 órás volt az út, hajnali fél 2re oda is értem. A buszon kicsit tudtam aludni, aminek örültem, ugyanis tudtam, hogy Philadelphiában semmiképpen sem szabad elaludnom, hiszen a vasútállomáson fogok csövezni hajnali fél 5ig, amikor elindul az első metró a repülőtérre. Nem hallottam túl sok jót Philadelphia belvárosáról a biztonsággal kapcsolatban, meg jómagam sem voltam elragadtatva a várostól, amikor megálltunk ott a Boston - Washington buszút alatt még 1. évemben. Ennek ellenére nem volt semmi probléma, és még net is volt az állomáson - úgyhogy itt sem unatkoztam annyira. Meg rejtvényt fejtettem. El is jött a fél 5, amikor kimentem a repülőtérre, bejelentkeztem és vártam a fél 9es gépet, hogy végre beálljon, felszállhassak rá és elinduljon Denverbe (az út 4.5 óra volt). Be akartam kapcsolni valami filmet, valamiért a gépen hihetetlen gyorsasággal el tudok aludni bármilyen filmen. Általában filmen nem tudok elaludni, és általában a gépen sem, de a kettőt összevetve valahogy mégis sikerül :D Na mindegy! Aztán jött a bökkenő: beszálltam a gépbe és közölték a tömeggel, hogy hát le kell tölteni egy alkalmazást, amin keresztül lehet nézni filmeket a telefonon, laptopon, tableten, stb. stb. Ennek azért is "örültem" nagyon, mert a telefonom nem volt teljesen feltöltve, úgyhogy úgy döntöttem, hogy nem fogom lemeríteni az első gépen, mikor a második gép 7.5 órás lesz, és az 1 órás átszállás alatt nem nagyon lesz időm telefont tölteni. Elővettem a rejtvényújságomat, és fejtettem. Elég hamar elment azért az a 4.5 óra. Szívem legmélyén kívántam, hogy a nagy gépen legyen beépített képernyő, hogy tudjak valamit csinálni, mert a 7.5 órát tuti nem fogom kibírni nélküle. Hát nem! NEM! Ott is eljátszották ugyanazt, mint a Philadelphia-Denver útvonalon :D úgyhogy folytattam tovább a rejtvényfejtést, Nevada felett bámultam ki az ablakon, hogy mekkora sivatag van alattunk és próbáltam aludni, ugyanis egyedül voltam a 2 személyes helyen. Ment is volna, ha a stewardess nem keltett volna fel, hogy üljek fel. Az út ugyanis eléggé rázkódós volt, amint elhagytuk Kaliforniát és az óceán felett voltunk, állandóan támadták a gépet a különböző szelek. Mert ami a legjobb volt: Hawaii felé több hurrikán is ment. Na mindegy. Azért az a 7.5 óra is eltelt, és végre leszállhattam a gépről. Negatív reklám, de United Airlinesszal mentem. Ráadásul egyik gépen sem adtak enni, csak italt. Biztos gondolták, hogy ha ki tudtam fizetni $710-et, akkor az a $10-os szendvics már nem kerül semmibe :D hát tévedtek. Én viszont felkészültem az útra 4 bagellel és fél tonna csokival és M&M-mel :D nem haltam éhen szerencsére. Hawaii idő szerint délután 3ra értem oda, ahol át kellett mennem a szigetek közötti járatok termináljára, ugyanis este fél 9kor onnan indult a repülőnk Lihuebe, Kauai szigetre. És miért is ne pont itt nem volt ingyenes internet :D Hát gondoltam nem akarok 4 órát ott üldögélni és várni a megváltást, mert elég volt azt csinálnom az elmúlt 7.5 óra alatt :D Úgyhogy befizettem egy 2 órás internetre, ami érdekes módon több ideig is működött. Elég valószínű, hogy az engedélyem nélkül levontak még valamennyi időt netre, de még nem néztem meg. 

A lányok azt mondták, hogy 7re ott lesznek a reptéren, ami nem nagyon következett be. El is kezdtem már izgulni, de fél 8kor meg főleg, amikor már a gép is beállt és már majdnem csak kezdődött a beszállítás. Aztán végül megérkeztek, felszálltunk a gépre, és mentünk is Lihuebe. Este negyed 10-re oda is értünk, és véget ért a hosszú utazás augusztus 27. 17:00 és augusztus 29. 03:00 között keleti idő szerint :D

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése