Bandit

2013. május 20., hétfő

New York 2. nap

Úgy volt, hogy ma Dóri Philadelphiába megy. Reggel fel is kelt, el is ment, aztán egyszercsak telefonál, hogy hát nem találta meg a buszmegállót, úgyhogy visszajött. Így ma Dóri is velünk lehetett :) Elindultunk Daniék elé, hogy találkozunk a hostelükhöz közel lévő metrómegállónál. Vártunk, vártunk, végül nem jöttek. Vártunk rájuk vagy 1 órát, még mindig nem voltak sehol, úgyhogy úgy döntöttünk Dórival, hogy hát ma akkor ketten vágunk neki New Yorknak. Első utunk felső Manhattanbe vezetett, ugyanis meg akartunk nézni Kossuth Lajos szobrát :D kb. olyan helyen volt, ahova turista még nem nagyon tette be a lábát, sokan megnéztek minket, de nem baj, ezt is túléltük :D Sajnos a szobrot a Dikkmán :D:D utcán (amúgy Dichman Street) nem találtuk meg, így beültünk egy Mekibe reggelizni aztán úgy terveztük, hogy elkompozunk a Szabadság-szobor felé. Egy jó időbe telt, mire leértünk metróval, mert hát ugye felső Manhattanből alsó Manhattanbe kellett menni. 1 óra elteltével oda is értünk, ahol... szakadt az eső -.-" Így hát új úticél felé kellett nézni. Fedett helyre akartunk menni, így elmentünk a Tudományos Múzeumba. Jó fél órába telt ez is, mire odaértünk, az eső már nem esett :D na de nem akartunk már visszamenni a kikötőhöz... a múzeumnál meg találkoztunk 2 magyarral, az egyik kinn élt New Yorkban, a másik meg vele volt. Tök aranyosak voltak, ők is épp a múzeumba mentek. Kicsit összezavarodtunk, mert azt írták ki a múzeumban, hogy $25 a belépő, úgyhogy nem mentünk be sajnos. Csak este mondta Mina, hogy az csak az ajánlott belépő ára, amúgy ingyen is be lehet menni. Na hát mondom jólvan, akkor majd legközelebb :D 

A múzeum helyett elmentünk sétálni a Central Parkba, elmentünk mindenfele ott is, majd betértünk megint az Apple Storeba netezni. Majd elindultuk megkeresni a 33. utcát, ahol egy csomó bolt van tele New Yorkos ajándékokkal. Ezt persze gyalog tettük meg, majd lejártuk a lábunkat, és éhesek is lettünk. McDonald's-ot New Yorkban kb. minden 100. méteren lehet találni, na akkor mi bementünk valami kereskedelmi negyedbe, ahol mindenhol felhőkarcolók voltak, és a drágábbnál drágább éttermek :D mentünk vagy 1 órán keresztül, amikor végső elkeseredésünkben már éhen akartunk halni, és lááám, találtunk egy Mekit :D Ettünk, és ott meg is beszéltük, hogy elmegyünk ajándékvásárlás után megnézni, hogy honnan indul a Dóri busza Washingtonba másnap reggel, aztán hazamegyünk, veszünk chipset meg egy csomó mindent és filmezünk :D Ez meg is történt, a kolumbiai negyedben bementünk egy boltba, ahol jól bevásároltunk (jómagam 3 Arizona teát is vettem <3 ), hazamentünk, aztán filmeztünk. 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése