Bandit

2016. október 28., péntek

Viva Las Vegas

Las Vegasra nem mondhatom azt, hogy már az első pillanatban is tetszett, hiszen célom az volt, hogy minél hamarabb eljussak a hostelbe a repülőtérről, és beleeshessek az ágyba. Szerencsére 1 busz segítségével elmehettem a hostelbe, 1 óra múlva pedig már fürödhettem és feküdhettem le aludni. 1 napot voltam ott, ugyanis a következő napra olyan hotelt találtam, ami 15 percre volt a Bellagiotól gyalog (ez kb. a Strip közepén van, ha nem is, legalábbis a legszebb részen), $10-ral került többe és még reggelit is adtak. Bár, hogy milyet, azt lehetne vesézni, de legalább volt valami. 


Másnap mentem is át az említett hotelembe, ahol ledobtam a cuccomat és mentem felfedezni a Flamingo hotel "egyél annyit, amennyit tudsz" éttermét. Az ebéd $24 volt a hétvége miatt, de annyit lehet enni, amennyit akarsz. Eldöntöttem, hogy mindennap ilyen helyeken fogok enni 1x. A választék jó volt, de annyira nem tartottam jónak, hogy máskor is visszamenjek. Az olasz kajáik jók voltak. A kilátás szép volt: a kertben lévő flamingók és kacsák mutogatták magukat az étkezőknek. 


Ezután a Caesars' Palacebe mentem el, amit eredetileg nem terveztem, de gondoltam, hogy mivel olyan közel van, benézek oda is. Nem bántam meg, egyszerűen gyönyörű volt. 1-2 órát el is töltöttem azzal, hogy elérjek az egyik feléből a másikba. Aztán eljött a 3 óra, amikor be lehetett csekkolni a hotelembe, úgyhogy mentem is visszafele. Ekkor követtem el azt a hibát, hogy megálltam egy utcai "itt a piros, hol a piros" játékosnál, ahol nem kevés pénzt el is vesztettem. :( Megfogadtam, hogy nem fogok "dicsekedni" az összeggel, úgyhogy ide sem fogom leírni :D De hallottam már nálamnál rosszabb esetekről is, úgyhogy nem a világvége, de jah... na mindegy, tanultam belőle, ha már nem volt elég az a sok "Eszement Játékok" sorozat a National Geographic csatornán, ahol megmutattak minden trükköt, hogy ezek hogy játszanak vele... áhh. Mindegy. A pechsorozat azonban nem itt ért véget, hanem a hotelben a fizetésnél. A szobát már előre lefoglaltam a kártyámmal, amivel nem is volt probléma, de kérték, hogy a $100 kauciót is fizessem ki a kártyával, mert készpénzzel nem lehet. És valamiért nem fogadta el a kártyát! Minden bajom volt, hiszen készpénzzel NEM LEHETETT fizetni, más kártyát pedig nem tudtam nekik felmutatni. Magyarországon meg persze éjszaka volt, a nálam meg nem volt SIM kártya, hogy felhívjam a bankot. Minden ébren lévő ismerősömre ráírtam, hogy ugyan hívják már fel anyát, de még az ébren lévő ismerőseim sem éppen a Facebookon volt :D Közben nekem meg írogatott az új ismerőm, aki Vegasban lakik, hogy kérjem a menedzsert és panaszkodjak neki, mert az működni fog - Amerikában már csak ez a módi. Én nem akartam eddig elmenni, úgyhogy mondtam egy másik pasasnak, hogy próbálja már meg a kártyámat, mert nem igaz, hogy nem fogadja el. És elfogadta! Eldöntöttem, hogy ennyi peches esemény után már nem csinálok semmit, nem megyek sehova, mert csak további szerencsétlenségek történnének velem. Ennek ellenére azért még összefutottam aznap az ismerőssel, akivel elmentünk a hotel melletti kaszinóba és megtanított az alapokra, vagyis, hogy hogyan lehet pénzt nyerni. Az emberünk nagyon mázlista lehetett, ugyanis $5-t bedobott a gépbe és $35-ral jött ki a kaszinóból, én viszont ennyire nem voltam szerencsés, bár egy $17 nekem is ütötte a markomat. Aztán ő tanított meg arra is, hogy hogyan lehet ingyen piát kapni:a vegasi kaszinókban fel-alá járkálnak a pincérnők, akik megkérdezik a játékosokat, hogy kérnek-e valamit inni. Ha játszol, akkor ingyen ihatsz, azt kérsz, amit akarsz... igen, alkoholt is. És ez a gyerek megmutatta, hogy hogy kell úgy italt kérni, hogy nem játszik az ember! Azaz bedobott a gépbe $1-t, aztán rögtön ki is kérte. Ilyenkor 1 papírt nyomtat ki a gép, amit ki lehet váltani. A bárpultnál pedig, ha szeretnél inni, akkor csak felmutatod a papírt, mondod, hogy már 20 perce várod a pincért, aztán már oda is adják az italt. Másnap, amikor mentünk végig a Strippen, így mentünk be minden kaszinóba fél literes ásványvízért :D hihetetlen volt az ember. 

Ahogy megfogadtam, 2. napon is ellátogattam egy újabb hotel éttermébe, mégpedig az Excalibur vacsorájára. Azt olvastam róla, hogy az a legolcsóbb, de ennek ellenére nagyon finomat főznek... ÉS IGEN!!! $24 volt ez is, de sokkal nagyobb volt a választék, mint a Flamingoban, és egy csomó garnélarák volt! Úgyhogy nem kérdés, hogy mit ettem egész este :D Utána nem bírtam hazagurulni :D

3. napon sajnos el kellett hagynom a jó kis hotelemet, mert megjöttek az útitársaim, akikkel a Stratosphereben aludtunk. Tudjátok, ez az a hotel, aminek egy magas tornya van és a tetején van vidámpark. Sajnos ide nem jutottunk fel, de Ágival felmentünk a hotel medencéjéhez, ami szintén elég magasan volt, de túl sokat nem láttunk a magas falaktól. 

Este pedig partira mentünk, szintén Ágival: mégpedig a The Chainsmokers partira! Az új ismerősöm szervezett be, így ingyen bemehettem az Omnia partihelyre. Az elmondása szerint a világ TOP 20 szórakozóhelyek között van, de én nem láttam :D Nem baj, jó volt! A belépő viszont hiába volt ingyenes, egy idő után megszomjaztam és elmentem 1 kis koktélt venni (max. 2 deci lehetett...), és $18 volt! Azon kívül nem is ittam semmit. Túl sokat sajnos nem maradtunk Ágival, hiszen másnap (azaz még aznap...) reggel 7kor kelni terveztünk, hogy minél korábban el tudjunk menni az autókölcsönzőhöz és mehessünk a túránkra. A Chainsmokers fiúk pedig elég későn értek oda, éjfél helyett kb. 1kor, úgyhogy csak 1 órát voltunk ott. De nagyon jó volt a buli. Íme egy videó: 




Amúgy az egész fénypontja az a pillanat volt, amikor nagyban vártuk a Chainsmokerst, a hátam mögött álló srác próbált rám nyomulni (de még nem szólított meg), aztán mikor minden elhallgatott, egyszer csak hátulról megszólaltak, hogy "HÚÚÚÚZD RÁ CIGÁÁÁÁNY" :D:D Kerek szemekkel hátrafordultam, hogy "Basszus, ti magyarok vagytok?" :D Kicsi a világ. 

Nagyon jól éreztem magam Las Vegasban, és biztos vagyok benne, hogy a jövőben legalább 1x vissza fogok menni oda! :) Talán onnan repülök majd Alaszkába, ki tudja? ;) 

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése