Bandit

2016. május 16., hétfő

Amerika 5. alkalommal

Immár ötödik alkalommal, hogy megyek az USAba. Hihetetlen, hogy még anno 2012-ben úgy mentem ki, hogy jó kis móka lesz egy nyárra, aztán következő nyáron máshova megyek… aztán végülis ott maradt a lelkem :) és amint vissza lehet menni, én megyek.

Mikor Indonéziába felvettek, figyelnem kellett arra, hogy úgy érjek haza, hogy még el tudjak menni vízuminterjúra. Így döntöttem az április végi hazaérkezés mellett, ugyanis úgy gondoltam, hogy május elején van az utolsó vízuminterjú – amiről kiderült, hogy nem, de nem baj, legalább van időm mindent elintézni!

A vízumot május 6-án sikeresen megkaptam. 1 konzul volt, szerencsére nem az, akit az előző 2 évben kaptam. A mostani egy nagyon jó fej fickó volt, aki nem volt feszült attól, hogy ő csinálja a vízuminterjúkat egyedül, sőt, még poénosra is vette a figurát, amikor a tollat a füle mögé csapta és úgy kérdezgette az embereket. Tőlem megkérdezte, hogy ugyanoda megyek-e már vissza, mit fogok csinálni, és mikor végzek az iskolával. Nagyon megkönnyebbültem, hogy nem kellett magyarázkodnom, hogy miért csak szeptember közepén értem vissza.

Idén a táborban növekedett a magyarok létszáma: mindössze 6-an fogunk kimenni. Cindy tavaly azt mondta, hogy pénzszűke van, úgyhogy nem nagyon fog külföldieket felvenni, de aztán januárban írt nekem e-mailt, hogy ajánljak neki magyarokat. Így került be Noémi, akit eleve ismertem még koleszból, mint szobatárs; valamint Orsolya, akivel a Camp Leaders boronált össze. Aztán később kiderült, hogy felvett Cindy valami Áront is, akit a Laci szervezett be. Sajnos a Laci idén már nem jön vissza, mert nincs jogviszonya és munkát sem talált, hogy gyerekfelügyelőként jöjjön vissza. Petra visszajön, ő pedig beszervezte a barátját, Levit. Levi és Orsolya elvileg karbantartósok lesznek, mi, többiek pedig a konyhán leszünk szerintem fele-fele arányban az amerikaiakkal. Szerintem már be is jelenthetjük, hogy az amerikaiaknak magyarul kell tanulniuk, lassan többségben leszünk magyarok :D Amúgy hihetetlen nagy változások lesznek a konyhán: az eddigi csapatból csak Petra, Sue és én térünk vissza. A fiúk valamiért nem jönnek vissza, valamiért Tim sem, és sajnos Jaimie sem, mert ők elköltöztek valamelyik Dakotába. Drága vízi mentő barátom, Jimmy is vissza fog jönni nagy örömömre. Mindegy, eltelt 1 év, mindez elég ahhoz, hogy úgy menjünk vissza, hogy nem fújunk a másikra.

A táborban június 12-től augusztus 26-ig leszek. Noémivel leszünk az elsők, míg a többiek 20-a után kezdenek majd szállingózni. A konyhás csapat csak június 27-én érkezik, a tábor pedig csak 1 héttel utána fog kezdődni. Úgyhogy előtte megint kiélvezzük az egyedüllétet, akkor megyünk a tóhoz, amikor akarunk, ihatunk pálinkát, és egyéb alkoholos löttyöt, ugyanis gyerekek nem lesznek ott. Érkezéskor pedig ott lesz Laci is, aki Kanadából fog átlátogatni hozzánk. Ő most Kanadában van táborban, pont azon a napon ment ki, amikor történt a brüsszeli robbantás. Pont ott szállt volna át, ezért pár nappal később jutott csak ki Kanadába elmaradt táskákkal. De szerencsére pár héttel ezelőtt sikeresen megkapta az utolsó csomagját is :D Szóval ő kért meg, hogy vigyek a táborba Unicumot, és ő majd azt ki fogja fizetni.

A tábor után a nyugati partra fogok menni, ahova már megvannak az útitársaim is. Valószínűleg augusztus 27-től szeptember 10-ig leszek ott. Először Las Vegasba repülök, ahol eltöltünk egy éjszakát, és megyünk a Grand Canyonhoz, Antelope Canyonhoz, Horseshoe Bendhez, megnézzük a Death Valleyt, és megyünk vissza Las Vegasba. Szeptember 2-án válnak el az útjaink, úgyhogy onnantól egyedül tervezek menni, kivéve, ha találok embereket az útra. Amennyiben nem találok senkit, egyedül folytatom az utat Los Angelesbe 3 napra és San Franciscoba 2 napra. San Franciscoból el szeretnék menni a Yosemite Nemzeti Parkba, ugyanis csodálatos :) 



De én nagyon remélem, hogy az utazás közeledtével többen keresnek majd útitársat és be tudok majd valahova csatlakozni :)

A nyár folyamára nem ígérek semmit, főleg nem sok bejegyzést, hiszen mégiscsak ötödik alkalommal megyek ki, ezért túl sok különleges dolgot nem fogok tudni veletek megosztani. Természetesen néha bejelentkezek, főleg, amikor megjön a konyhás csapat, hiszen számomra az új lesz. Na és persze az utazásról is írni fogok nektek, remélhetőleg nem csak azután, miután hazaérek! :D


Legyetek jók, találkozunk Amerikában, vagy még azelőtt! :)

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése