Bandit

2013. augusztus 5., hétfő

41. nap - Megtervezett utazás

Huh, hát már jó régen nem írtam a napjaimról... még mindig mindegyik ugyanolyan, amelyik meg nem, azon meg nem történt annyi minden, hogy külön bejegyzést szenteljek neki :D 

A vasárnapokat nem szoktam szeretni. Késői reggeli van, ami azt eredményezi, hogy 1 órával kevesebb szabadidőnk is van, valamint este fel kell nyalni az ebédlőt, ami szintén nem egy álommeló. Ennek ellenére az esti műszak volt a legviccesebb az egészben. Szőke mondta, hogy mivel megy el kirándulni 1 csoport, csinálnom kellene hummust. Nálam akkor megállt az élet, mert még nem csináltam egyedül hummust, ráadásul olyan szar az íze, hogy én még nem sokszor ettem, úgyhogy nem nagyon tudtam mihez hasonlítani az én elkészült hummusomat. Amúgy ez csicseriborsóból, citromléből, fokhagymából, borsból, sóból és olajból áll. Na mindegy, nagy nehezen elkészültem vele, majd jött 1 kis hummus-muffin krém csata Petrával :D Ő éppen a muffinsütéssel volt kész. Ez úgy kezdődött, hogy a tenyerem tiszta hummusos volt és az ujjammal akartam az arcára pöttyinteni 1 kicsi foltot, aztán amikor elindult a muffin krémért, akkor úgy gondoltam, hogy ő nem 1 kis pöttyintést akar, így elkezdődött a nagy csata :D Hát igen, szépen néztünk ki :D 

A naphoz hozzá tenném azt is, hogy visszajött Vilmos a táborba. Ezt a megemlítést meg sem érdemelné, ugyanis olyan bunkó volt az este, hogy... wáhh. Fenn gépeztem az iroda padlásán, jön fel, köszönünk egymásnak, megkérdezem, hogy mi a helyzet vele, elkezdi, hogy "Semmi, csak takaróért jöttem", de így tök izé hangon. Hát jólvan, vigyed -.-"

Közben elkezdtük Petrával tervezgetni a new yorki utazásunkat. Csak 1 napunk lesz rá, viszont azon az 1 napon nagyon sok dolgot, számszerűsítve 10 dolgot fogunk megnézni. Íme a lista:

1. Brooklyn Bridge - átsétálunk, mint tavaly


2. 9/11 Memorial


3. Wall Street, igazából Petra miatt
4. Charging Bull - tavaly valamiért erről lemaradtunk, úgyhogy most pótolni kell :)


5.  Battery Park
6.  Szabadságszobor - csak komppal fogunk menni, nem megyünk ki a szigetre. Majd talán jövőre :)


7. Central Park - nem tudom hány nyár kellene hozzá, hogy az egészet bejárjuk :D
8. Columbia University
9. Time Square - jó lenne ezt megejteni még a szombati napon, amikor odaérünk. Ha sikerül, akkor ezt nem fogjuk megnézni vasárnap.


10. Empire State Building


Kicsit hosszú lesz, tudom. Félek is, hogy nem nagyon lesz időnk bejárni, mert ugyebár, ha 1 órát szentelünk mindegyikre az is 10 órát ölelne fel. Úgy számoltuk Petrával, hogy ha elég korán találkozunk (8 óra a tervezett), és hiper-szuper hatékonyak leszünk, akkor sikerülni fog a dolog és meg tudjuk nézni az összeset. A gond az, hogy a legfőbb dolgok pont délután vannak, amiket nem nagyon szeretnénk elhagyni, hogy ha csúszásban vagyunk :( De hát majd kiderül, reméljük a legjobbakat :)


2 megjegyzés:

  1. Valami nagyon gyors járművet találjatok, ami egyik helyszínről átrepít a másikra, erősen kétlem hogy ez gyaloglással, tömegközlekedéssel belefér egy napba... De hajráááá :D

    VálaszTörlés
  2. A gyors jármű nálunk márpedig a gyaloglás lesz :D

    VálaszTörlés